20 серпня депутати Житомирської міської ради на 44 позачерговій сесії уклали договір із ТОВ "Укрпалет Енерджи", яке будуватиме когенераційні електростанції на базі газопоршневого двигуна для "Житомиртеплокомуненерго".
За словами директора "Житомиртеплокомуненерго" Дмитра Рогожина, підприємство самостійно запропонувало свої послуги. Фірма уклала також угоди і з іншими містами України. Станції встановлять на об'єктах теплокомуненерго. Тепло, яке генеруватимуть установки, "Житомиртеплокомуненерго" купуватиме за тарифом, який буде на 5% меншим від поточного.
"Газові генерації розкуплені майже на два роки вперед. Їх немає. І хто першим став у графік постачання, той і зможе побудувати ті потужності. Ця компанія є одночасно і виробником, і постачальником, тому що це конгломерат двох великих компаній: MWМ — виробника із Німеччини, засновника компанії "Merсedes", і RSE — компанія, яка займається котлами-утилізаторами, електронікою, контейнерами для розташування обладнання. Це дві компанії, із якими "Укрпалет Енерджи" заключило договір на постачання такої продукції. Ще два місяці тому ця продукція була викуплена до кінця 2025 року", — сказав Дмитро Рогожин.
Що відомо про встановлення газопоршневих станцій у Житомирі
Через масштабні російські атаки на енергосистему України навесні та на початку літа 2024 року дефіцит електроенергії у Житомирській області станом на червень становив 50 відсотків від потреби. За словами голови правління АТ "Житомиробленерго" Олексія Шекети, в осінньо-зимовий період енергетики прогнозують, що відключення світла може тривати до 12 годин поспіль.
В інтерв'ю Суспільному Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що в місті готуються до різних ситуацій, які можуть виникнути у разі тривалих відключень електрики.
У червні 2024 року на одному з об’єктів комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" встановили першу газопоршневу станцію. Проєкт реалізували за підтримки американського агентства з міжнародного розвитку USAID. Станція потужністю 600 кіловат, окрім електроенергії, буде давати і тепло. Такі станції під час екстрених ситуацій допоможуть відновити маневрові потужності енергетики.
В липні директор "Житомиртеплокумуненерго" Дмитро Рогожин розповів Суспільному, що до кінця 2024 року підприємство планує встановити 6 газопоршневих станцій. Поки їх не встановлять, котельні у випадку знеструмлень, аби подати тепло до осель житомирян, працюватимуть на генераторах.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: