20 серпня Верховна рада прийняла в цілому законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, за яким російська церква в Україні має припинити свою діяльність. Суспільне дізнавалося хто з депутатів від Житомирщини підтримав заборону релігійних організацій, пов'язаних з РФ.
За законопроєкт №8371, який уряд розробив на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони у січні 2023 року, в цілому проголосували 265 народних депутатів.
Результати поіменного голосування на своєму сайті оприлюднила Верховна рада України.
В таблиці з результатами голосування за законопроєкт в цілому вказано, що всі шестеро нардепів-мажоритарників від Житомирщини законопроєкт про заборону УПЦ МП підтримали.
"За" проголосували п'ятеро "Слуг народу":
- Ігор Герасименко
- Тетяна Грищенко
- Богдан Кицак
- Дмитро Костюк
- Сергій Кузьміних.
"За" проголосував і нардеп Володимир Арешонков з Житомирщини, який входить до складу депутатської групи "Довіра", утвореної з 17 позафракційних народних депутатів-мажоритарників, обраних в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах 21 липня 2019 року.
Голова Житомирської обласної організації політичної партії "Слуга народу" Арсеній Пушкаренко також голосував за законопроєкт.
Ексголова Житомирської обласної організації політичної партії "Батьківщина" Анжеліка Лабунська, яка за дослідженням Руху ЧЕСНО входила у першу трійку прогульників Верховної ради від початку повномасштабного вторгнення, під час голосування за законопроєкт №8371 була відсутня.
Найбільше голосів "проти" зафіксували серед депутатів "Платформи за життя та мир", заснованої 21 квітня 2022 року колишніми членами проросійської політичної партії "Опозиційна платформа — За життя". Ця партія заборонена в Україні 19 березня 2022 року рішенням президента України та РНБО.
Проти законопроєкту №8371 проголосували 17 нардепів "Платформи", "За" проголосував лише один нардеп, ще один не голосував. Троє депутатів, серед яких і колишній голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко, були відсутні у сесійній залі під час голосування.
Раніше Суспільне повідомляло, що 19 жовтня Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про заборону релігійних організацій, які пов'язані з Росією — зокрема Української православної церкви МП. У першому читанні за законопроєкт проголосували 267 нардепів. Серед них четверо житомирських депутатів зі "Слуги народу" та Володимир Арешонков із "Довіри".
Що передбачає закон
Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, тобто — Росією.
Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.
Раніше, в ефірі телемарафону, спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що релігійним організаціям після рішення комісії дадуть 9 місяців, щоб порвати зв'язки з Росією.
Якщо зв'язки з країною-агресором не будуть припинені, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: