При відключеннях світла у помешканнях потрібно вимикати від мережі бойлери з електронною системою керування. Так можна буде убезпечити їх від зламання. Бойлери з механічним регулятором цього не потребують.
Про це Суспільному розповів майстер з ремонту і сервісного обслуговування бойлерів Іван Козакевич.
"Якщо це механічний бойлер, тобто без електроніки, без електронної плати керування, то він не боїться перепадів напруги. Але водонагрівачі з електронною системою керування таких перепадів напруги під час включень-відключень світла бояться. Тому їх краще в цей час вимикати з розетки. Механічні можна не вимикати", — розповів майстер.
Іван Козакевич. Фото надав Іван Козакевич
Він пояснив, як розрізнити бойлери за способом керування.
"У плоских бойлерах стоїть електронна плата керування, бо там є два роздільних ТЕНи, і плата ними керує. Якщо водонагрівач у вигляді круглої бочки, то він може бути з механічним чи електронним пристроєм управління. Якщо це механічний, то знизу буде регулятор у вигляді "крутилки", що використовується для температурного управління. В електронному бойлері є дисплей, який показує температуру, і кнопки, щоб її регулювати", — пояснив Іван Козакевич.
Бойлер з механічним регулятором температури. Фото надав Іван Козакевич
За словами майстра, останнім часом побільшало викликів, коли саме електронні бойлери виходять з ладу.
"Від стрибків напруги в мережі бойлери з електронним керуванням ламаються. Тому якщо є графік відключень світла, то водонагрівач варто завчасно вимикати з розетки, а вмикати після того, як електропостачання відновиться. Зараз бойлери не такі, як виготовляли 10 років тому. Зараз виробники випускають їх чутливими до перепадів напруги", — сказав майстер.
Бойлер з електронним керуванням. Фото надав Іван Козакевич
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube