26 липня у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрили персональну виставку робіт житомирської художниці Аліни Далініної. Експозиція отримала назву "Молитва за Україну".
У коментарі Суспільному Аліна Далініна розповіла про передісторію цієї події.
"Нещодавно я закінчувала роботу над своїм онлайн проєктом з навчання малюванню акрилом — Арт Будильник 2.0 "Жінка очима художника". Один із 12 модулів курсу я вирішила присвятити Лесі Українці — нашій поетесі, письменниці, перекладачці та соціальному діячеві. Моя робота над курсом побудована так, що перш ніж перейти до малювання героя модулю, я дуже ретельно вивчаю його біографію, творчий шлях, збираю цікаві факти, глибоко занурююся в життя особистості. Ці дослідження і пошуки оформлюю в цікавий матеріал для своїх студентів, щоб і вони могли відчути душу і характер того, кого незабаром будуть малювати. І от, занурюючись в життєвий шлях нашої видатної землячки, я відчула нестримне бажання відвідати її будинок-музей у Звягелі. А Всесвіт, зазвичай, відповідає взаємністю на сильні бажання, тому що вже за два тижні мені у Facebook написала Галина Пилипенко — працівниця Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Звягелі і запропонувала влаштувати в музеї виставку моїх картин. Сказати, що я була приголомшена, — то нічого не сказати, адже про мою роботу над портретом Лесі Українки ніхто, крім мене, не знав. Тож у мене сильне відчуття, що сама Леся причетна до цього дива. Я думаю, що дива постійно відбуваються з тими, хто в них вірить, а я вірю! І я вірю, що наша ненька-Україна переможе у цій жахливій війні", — розповіла художниця.
Виставка її робіт присвячена перемозі і миру в Україні, тому і отримала назву "Молитва за Україну".
"В провідній картині виставки я написала свою молитву, яка, я думаю, співзвучна з молитвами мільйонів українських жінок. Під час війни помер мій батько, 16 квітня 2024 року на війні загинув мій рідний брат, який добровольцем пішов захищати нашу Батьківщину від російської армії, тому я знаю всім серцем, яке то горе для всіх нас — українців. Все ж мої картини — це про торжество світла над темрявою, про перемогу добра над злом, про віру в щасливе квітуче майбутнє українського народу, тому більшість із них є доволі яскравими, життєствердними, барвистими. На більшості моїх робіт зображені наші українські жінки — як символ продовження життя та творення миру", — повідомила Аліна Далініна.
За словами художниці, до Звягеля вона збиралася, переповнена хвилюванням і водночас щастям, бо отримала можливість представити свої картини в Україні та ще й в будинку, де народилася Леся Українка.
"Я відчуваю у цій події потужну символічність для себе, як митця. Я завжди вбачаю знаки від Всесвіту, коли йду в "правильному" напрямку свого життєвого шляху. Ось ще до запрошення на виставку я створила календар на 2025 рік зі своїми картинами на українську тематику і назвала його "Українка". Тому моя персональна виставка в музеї Лесі Українки, мабуть, точно не є випадковою подією. Хтось там зверху за наші старання сипле на нас срібним дощиком та показує світло навіть у найтемніші часи", — сказала Аліна Далініна.
Відкриття персональної виставки у Звягелі відбулося в рамках проведення міжнародного свята літератури і мистецтв "Лесині джерела".
"Це був неймовірно приємний захід. Дуже гарно підготували у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки презентацію виставки. Було багато гостей, музичні номери-вітання. Представниця міської ради Звягеля вручила подяку від міста за проведення персональної виставки. Я подарувала музею портрет Лесі", — поділилася враженнями від відкриття виставки художниця.
Виставка картин Аліни Далініної експонуватиметься у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Звягелі до 26 серпня.
Раніше Суспільне розповідало, як юристка з проблемної заборгованості одного з українських банків Аліна Далініна вирішила змінити професію та почала малювати.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: