Родина Збінських вирощує 1000 індиків на рік у своєму господарстві в селі Костівці Брусилівської громади. За словами фермера Павла Збінського, саме таку кількість птиці вони можуть виростити без найманих працівників. Добових індичат купують у Німеччині, а через пів року реалізують м'ясо під замовлення.
Суспільному власник фермерського господарства Павло Збінський розповів, що він закуповує птицю в Німеччині за ціною 200 гривень за добове індиченя.
"Спочатку в нас було 40 індичат, потім 150, потім майже 500. І так потихеньку ми дійшли до цифри 1000 індиків на рік. Ми з 2014 року працюємо з найкращим виробником добових індичат у Європі. Дорого, тому що партія, яку ми завозимо, дуже мала, і транспортні послуги з’їдають досить багато. Але це вартує того, щоб цим займатися. На сьогоднішній день збереження стада складає 98,5%", — пояснив Павло Збінський.
Дружина Павла Тетяна Збінська розповіла, що розводити індичок вони розпочали у 2009 році.
"У нас були і качки, і кури, і поросята. І гусочку одну нам підкинули, і кролики — все було. Але сталося так, що нам привезли 40 штук індичат, дали нам інструкцію, як їх годувати місяць. І так, очі бояться, а руки роблять. Дивишся на цей папірець і день за днем їх годуєш. Так, місяць минув, і ми побачили, що щось вдалося", — розказала Тетяна Збінська.
Зі слів Павла Збінського, зараз у господарстві мають 350 індичок, а ще 700 мають отримати у серпні та вересні.
"Птахівництво, як і тваринництво, тримається на трьох "Г". Перше "Г" — це генетика, друге "Г" — це гігієна, і третє "Г" — це годівля. Найтонша і найтендітніша робота — це з першого дня і до першого місяця. У цей період пташенята вигріваються, потребують особливого мікроклімату, спеціально підготовленої підстілки та особливого корму. У перші дні їх обробляють від багатьох хвороб, а упродовж першого місяця вони отримують необхідні вакцинації. Без цього ветеринарна служба не дозволила б мені займатися птахівництвом. Тому перший місяць є найвідповідальнішим", — поділився фермер.
Тетяна Збінська розповіла, що індички їдять кукурудзу, пшеницю та соняшникову макуху. Одна індичка з’їдає близько 50 кілограмів корму за п'ять місяців і досягає ваги до 12 кілограмів. У раціоні птахів немає антибіотиків і гормонів росту. Готову продукцію реалізовують за попередніми замовленнями та споживають самі.
"Діти люблять битки, а також м'ясо запечене. З м’яса ми готуємо все: холодці, бульйони, битки, запіканки, рулети — абсолютно все", — сказала фермерка.
Павло і Тетяна розповіли, що їм допомагають вирощувати індичок їхні діти. Найманих працівників фермери не мають.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube