З початку купального сезону-2024 до Державної екоінспекції Поліського округу не надходило жодного звернення про засмічення території поблизу кар’єрів у Житомирі, де купаються та відпочивають містяни. Про це Суспільному сказав державний інспектор відомства Денис Войнаш. Знімальна група вирішила перевірити, яка ситуація на стихійних пляжах.
2 липня кореспонденти побували на Соколовському кар'єрі. Біля водойми загалом прибрано. Окрім 2 порожніх пляшок з-під води та алкоголю і двох сміттєвих пакетів, більше сміття не було. На березі є таблички із написами: "Не смітити!" та "Відпочив — прибери сміття за собою!".
Житомирянин Євген розповів, що на цьому кар'єрі він відпочиває досить часто. За його словами, сміття тут самостійно прибирають місцеві жителі, рибалки, а також самі відпочивальники. Каже, стихійне сміттєзвалище востаннє тут бачив два роки тому.
"У період, коли людей не багато або ж це будень, то тут досить добре все прибрано. Але у суботу-неділю, звісно ж, людей тут дуже багато, тож, зрозуміло, що сміття трохи є. Але люди прибирають за собою. У будні тут, так, все чисто", — сказав житомирянин Євген.
Не було сміттєзвалищ чи розкиданого сміття 2 липня і на Богунському кар'єрі. Береги та підходи до води не засмічені. Житомирянка Марина розповіла, що разом із родиною на цьому кар'єрі вона буває щотижня. З її слів, у порівнянні із минулим роком на берегах цієї водойми стало набагато чистіше, ніж це було минулого року: відпочивальники прибирають за собою залишки їжі та пляшки, складають їх до сміттєвих пакетів та викидають у баки.
"Взагалі тут набагато стало чистіше. І я бачу, що сміття забирають із сміттєвих баків. Декілька днів тому ми тут були і бачили, що сміттєвий бак був порожній. Набагато чистіше тут стало. Не знаю, з чим це пов'язано. Мабуть, хтось цим тут займається", — сказала житомирянка Марина.
За словами державного інспектора Держекоінспекції Поліського округу Дениса Войнаша, звернень і фактів щодо засмічення територій поблизу кар'єрів від жителів Житомира у цьому році не було, тоді як у минулому році у цих місцях екоінспектори виявили більше 10 стихійних сміттєзвалищ.
"Минулого сезону ми проводили досить таку активну роботу. Були і розгляди звернень містян, і виїзди на місця, і складання відповідних приписів та інших матеріалів.Все це ми передавали на реагування до відповідних органів місцевого самоврядування. Плюс ми проводили дуже активне патрулювання. Наші робочі групи навіть патрулювали по одних і тих самих місцях відпочинку людей декілька разів", — сказав Денис Войнаш.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube