З річки на Житомирщині знову дістали браконьєрські сітки: скільки порушників отримали штрафи з початку року

З річки на Житомирщині знову дістали браконьєрські сітки: скільки порушників отримали штрафи з початку року

риболовля, літня риболовля, рибальські сітки, штрафи за риболовлю, рибалка, штраф, річка
Річка Глибочок, де виявили браконьєрські сітки, Житомирщина, 19 червня 2024 року. Держекоінспекція Поліського округу

Упродовж трьох тижнів червня екоінспектори провели 15 рейдів на водоймах Житомирщини, під час яких виявили вісім порушень природоохоронного законодавства.

Про це у коментарі Суспільному розповів начальник відділу тваринного світу та біоресурсів Держекоінспекції Поліського округу Сергій Федорчук.

За його словами, порушників притягнули до адміністративної відповідальності.

"Так, 19 червня на річці Глибочок, на межі Житомирської і Хмельницької областей, виявили та вилучили з водойми 60 метрів браконьєрських сіток. Всього протягом нерестового періоду 2024 року виявили 65 випадків порушень вимог природоохоронного законодавства. Загальна сума накладених штрафів в період нересту складає понад 7 565 гривень, з яких стягнули в добровільному порядку 6885 гривень, за постановами судів — 3213 гривень", — сказав Сергій Федорчук.

Він нагадав, що за порушення правил рибальства передбачається штраф від 34 до 680 гривень. Також за незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди довкіллю, загрожує кримінальна відповідальність відповідно до статті 249 Кримінального кодексу України — штраф від 17 000 до 51 000 гривень або до трьох років обмеженням волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Раніше Суспільне інформувало, що 20 травня закінчилась нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів у річках та їх кореневих водах Житомирської області, яка розпочалася 1 квітня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок