Поетеса з Малина увійшла до когорти авторів електронної книги, яка здобула два рекорди України

Поетеса з Малина увійшла до когорти авторів електронної книги, яка здобула два рекорди України

Книга, рекорд, Малин
Малинка — співавторка рекорду України, червень 2024 року. Фото надала Галина Студінська

7 червня 2024 року у Києві зафіксували рекорд України в галузі літератури. Роман "Босорка", написаний у новітньому жанрі "Колективний літературний печворк", отримав визнання Національного реєстру рекордів України. Він здобув два рекорди за кількістю співавторів (228) та сторінок (2833). Серед творців рекорду і жителька Малина — Галина Студінська.

Про це Суспільному розповів журналіст Богдан Лісовський.

За його словами, команда авторів із різних куточків України створила книгу "Босорка", яка здобула одразу дві відзнаки: "Найбільший колектив авторів електронної книги" та "Найбільша кількість сторінок електронної книги".

"У проєкті взяли участь 228 авторів, які написали твір-печворк на 2833 сторінки. Саме ці два рекорди і були зафіксовані 7 червня та отримали визнання Національного реєстру рекордів України. Організатор рекорду — Сергій Батура. Він є автором гротескно-сатиричних творів, винахідником новітнього літературного жанру "Колективний літературний печворк". А серед авторів "Босорки" є й наша землячка — докторка економічних наук Галина Студінська. Наразі йде обговорення на рівні експертів щодо номінування твору на світовий рекорд", — повідомив Богдан Лісовський.

Співавторка "Босорки" малинка Галина Студінська — вчена-економіст. Зараз вона працює в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки", є авторкою близько 200 наукових праць. А поезія — це її хобі.

У коментарі Суспільному Галина Студінська розповіла, що її твір потрапив до восьмої глави першого тому тритомника "Босорка".

"У першому томі єдиний мій твір написаний у віршах. Все інше — це проза. А всього у тритомнику — 11 творів у віршованій формі. Тобто до мене ніхто не писав поезії, всі писали прозу, а потім, коли я написала оцей вірш, то вже автори з другого і третього тому побачили, що можна і в віршах, але, знову ж таки, ніхто не написав повністю поетичний твір так, як я. Загалом всього 4,4% від загальної кількості творів у тритомнику написано в віршах", — розповіла Галина Студінська.
Поетеса з Малина увійшла до когорти авторів електронної книги, яка здобула два всеукраїнські рекорди
Галина Студінська. Фото надала Галина Студінська

Свій вірш поетеса присвятила улюбленому коту Черчиллю.

"Він дуже великий і дуже розумний кіт. Я настільки його люблю, що мені завжди хотілося дізнатися, чи задоволений він тим, що живе з нами 12 років. Він народився і з нами все життя прожив. Я б хотіла, щоб мій Черчилль був щасливим. І тут я почула про "Босорку". Я знайшла інформацію про неї в Вікіпедії і описала її у вірші. І написала, що вирішила до неї поїхати. Я до неї поїхала. Вона мені сказала, що це нормально, що я хочу розуміти кота. Але тварину треба розуміти не головою, а серцем. "Іди звідси і не мороч мені голови такими дурницями", — сказала вона. А потім я прокинулася. І виявилося, що то був просто сон. Я нікуди не їздила. Але, як і завжди, я в своїх віршах роблю висновки. Мораль була така, що багато речей ми маємо робити самостійно. За нас їх ніхто не зробить. І все, що ми робимо, робить нас іншими", — пояснила поетеса.
Поетеса з Малина увійшла до когорти авторів електронної книги, яка здобула два всеукраїнські рекорди
1 том тритомника "Босорка". Скриншот з сайту "Аркуш"

За словами Галини Студінської, група поетів і письменників України нині знову пише новий твір для наступного рекорду.

"Такі рекорди мають вагоме значення не лише для розвитку української літератури і культури. Важливіше, що цей рекорд доводить подальше формування ідентичності української нації, оскільки автори представляють майже всі регіони України", — сказала Галина Студінська.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок