Треба чекати судово-медичну експертизу: коментар юриста щодо смерті військовозобов'язаного на Житомирщині

Треба чекати судово-медичну експертизу: коментар юриста щодо смерті військовозобов'язаного на Житомирщині

У підсумковій програмі "Тиждень. Житомир" журналістка Суспільного Марія Кравчук разом з експертами обговорювала ситуацію, яка склалася у місті Баранівка на Житомирщині, де 4 червня поховали 32-річного місцевого жителя Сергія Ковальчука, який 2 червня помер у лікарні. Це сталося після того, як 28 травня чоловіка доставили до Звягельського територіального центру комплектування та соціальної.

Юрист Роман Гуртовенко прокоментував Суспільному, що лише судово-медична експертиза має показати причину смерті.

"В цьому випадку судово–медична експертиза має бути проведена в рамках кримінальної справи. Направлення повинно бути слідчому і тоді судмедексперт за відповідним дорученням слідчого має зробити судово-медичну експертизу і постановити висновки. Зважаючи на характер подій, які сталися, то звичайно, можна буде орієнтуватися на офіційні висновки. Це державна установа і лише вона, в рамках кримінального провадження буде проводити судово-медичну експертизу. З приводу діагнозів, які були від лікаря Звягельської лікарні, якщо дійсно відповідає правді весь той характер травм потерпілого, то я можу лише припустити обґрунтовано, що наявність множинних травм дійсно викликає сумніви. Ми знаємо, що людина під час епілептичного нападу може отримати травми, але коли ми знаємо, що відбулося враження множинне — політравми всього організму, то це малоймовірно, що під час падіння та епілептичного нападу людина може отримати такі травми", — сказав Роман Гуртовенко.
Треба чекати судово-медичну експертизу: коментар юриста щодо смерті військовозобов'язаного на Житомирщині
Юрист Роман Гуртовенко, Житомир, червень 2024 рік. Суспільне Житомир

Докладніше про ситуацію, яка склалася в Баранівці, дивіться у програмі "Тиждень. Житомир".

Що відомо про справу смерті Сергія Ковальчука після відвідування РТЦК та СП

4 червня у Баранівці поховали місцевого жителя — 32-річного Сергія Ковальчука. 29 травня чоловіка з множинними травмами в стані коми доставили до Звягельської лікарні, де він за кілька днів помер. Родина заявляє, що Сергія побили в приміщенні другого відділу Звягельського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки. В Житомирському обласному ТЦК та СП цю інформацію спростовували і сказали, що чоловік помер в результаті епілептичного нападу. Поліція почала розслідування за статтею 128 Кримінального кодексу України "Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження".

5 червня жителі Баранівки збиралися біля другого відділу Звягельського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки. Люди вимагали пояснити ситуацію із смертю Сергія Ковальчука.

5 червня в телеграм-каналі голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка опублікували повідомлення, що під час наради з питань мобілізації голова ОВА дав вказівку провести неупереджене розслідування смерті військовозобов’язаного.

"На період слідчих дій начальника другого відділу Звягельського РТЦК та СП буде відсторонено від виконання військових обов’язків", — сказано у повідомленні.

6 червня Офіс Генпрокурора України повідомив, що справу перекваліфікували і розслідують як умисне вбивство.

7 червня близько пів сотні жителів Баранівки прийшли під приміщення другого відділу Звягельського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки. Люди вимагали справедливого розслідування справи щодо смерті Сергія Ковальчука.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок