У Житомирського міського голови новий заступник — підполковник Олег Смаль

У Житомирського міського голови новий заступник — підполковник Олег Смаль

Житомир, Олег Смаль
Олег Смаль на сесії Житомирської міськради 23 травня 2024 року. Фото: Facebook Житомирської міської ради

23 травня на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати підтримали рішення про призначення заступником Житомирського міського голови підполковника Олега Смаля.

Про це із сесійної зали Житомирської міськради повідомляє журналіст Суспільного Житомир Дмитро Клименко.

За його словами, це призначення одноголосно підтримали 32 депутати, присутні в залі. Новий заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідатиме, в тому числі, і за питання ветеранської політики.

На своїй сторінці у мережі Facebook Житомирська міська рада поінформувала, що Олег Смаль народився 4 квітня 1993 року в селі Феськівка на Чернігівщині. У 2014 році отримав диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю "Управління діями підрозділів високомобільних десантних військ", закінчивши Військову академію в Одесі.

У Житомирського міського голови новий заступник — підполковник Олег Смаль
Олег Смаль. Житомир, Олег Смаль

Після випуску направлений командиром взводу до 95 окремої десантно-штурмової бригади, в 2015 став командиром роти.

Брав участь в бойових діях в АТО та ООС, зокрема і в "Рейді", обороні Авдіївки, штурмі населеного пункту Спартак для деблокування Донецького аеропорту, де БТР переїхав воїну ногу. Через тиждень самостійно зняв гіпс, щоб повернувся до виконання завдання. Потому були бої за Логвинове та Дебальцеве, оборона біля населеного пункту Нью-Йорк. Звільнився в 2019 році по закінченню контракту. У 2019 році отримав диплом магістра за спеціальністю "Менеджмент" у Житомирській політехніці.

З 2020 по 2022 рік займався підприємницькою діяльністю.

28 лютого 2022 року, маючи інвалідність 2 групи внаслідок війни, добровільно мобілізувався до лав 95 бригади. Брав участь в обороні села Камʼянка на Харківщині, де знищив ворожу БМП-2 з піхотою. Внаслідок танкового обстрілу Олег Смаль отримав вогнепальне поранення обличчя та рук, але залишився виконувати бойові завдання.

У Житомирського міського голови новий заступник — підполковник Олег Смаль
Олег Смаль. Фото: Facebook Житомирської міської ради

Воював у боях за оборону населених пунктів Сулигівка та Довгеньке на Харківщині, а також села Мазанівка на Донеччині. Брав участь у штурмах сіл Студенок, Середнє, Ольгівка та Греківка. Вже будучи командиром десантно-штурмового батальйону, командував боями біля Площанки та південніше Кремінної. Там отримав ще одне поранення внаслідок прямого влучання в бліндаж під час артилерійського обстрілу з боку російської армії. Попри поранення, від евакуації відмовився і продовжив керувати боєм.

25 листопада 2023 року звільнений з лав ЗСУ за станом здоров'я.

У Житомирського міського голови новий заступник — підполковник Олег Смаль
Олег Смаль. Фото: Facebook Житомирської міської ради

Олег Смаль нагороджений орденами Богдана Хмельницького III та ІІ ступенів, відзнакою за заслуги перед містом Житомиром III ступеня, медалями "За Військову службу Україні", "За оборону Донецького аеропорту", "За оборону Авдіївки", нагрудними знаками "За військову доблесть", "За досягнення у військовій службі" II ступеня, "За зразкову службу", а також "Хрестом пошани" від командира 95 ДШБр, нагрудним знаком від СБУ, відзнакою Міністерства оборони України "Вогнепальна зброя", грамотою виконкому Житомирської міськради, Житомирської облради, Житомирської ОДА, подякою від голови СБУ.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок