Технологія розмноження туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу

Технологія розмноження туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу

Конкурс, лісництво, школа, туя
Учениця Левківського ліцею стала призеркою всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, Київ, 21 травня 2024 року. Світлана Остапчук

Одинадцятикласниця Левківського ліцею Вікторія Поленок виборола третє місце у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв — 2024.

Про це Суспільному розповіла вчителька Вікторії Світлана Остапчук.

За її словами, Товариство лісівників України запропонувало взяти участь у конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв.

"Спочатку ми відправили дослідницьку роботу в електронному вигляді у Київ, а там спеціалісти, викладачі, науковці її проаналізували і запросили Вікторію Поленок виступити. Це був не захист, а презентація дослідження. Вікторія посіла у конкурсі третє місце", — розповіла Світлана Остапчук.
Власна технологія вирощування туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу
Диплом учениці Левківського ліцею Вікторії Поленок за третє місце у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв . Світлана Остапчук

Вікторія Поленок представляла дослідницьку роботу на тему "Застосування стимуляторів коренеутворення при вегетативному розмноженні культиварів хвойних рослин". Дослідження проводили у базовому розсаднику філії "Коростенське лісомисливське господарство" державного підприємства "Ліси України".

У коментарі Суспільному школярка розповіла, що сучасні дизайнери все частіше використовують хвойні рослини в озелененні.

"Останнім часом особливої популярності набули культивари хвойних рослин. Культивари — це декоративні форми. Щоб отримати, для прикладу, тую західну кулястої форми, необхідно її розмножити вегетативно. Вегетативний спосіб розмноження на відміну від насінного є низькоефективним, тому він потребує певної оптимізації. Запропонована нами технологія передбачає використання природних стимуляторів росту кореневої системи. Тому в дослідженні ми порівняли вегетативну форму розмноження туї західної з використанням штучного фітогормону — це "Корневін" і природного", — розповіла Вікторія Поленок.
Власна технологія вирощування туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу
Одинадцятикласниця Левківського ліцею Вікторія Поленок виборола третє місце у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, Київ, 21 травня 2024 року . Світлана Остапчук
"Для дослідження ми обрали тую західну, бо її найчастіше використовують в озелененні. Взагалі всі хвойні, не тільки тую, а й ялівці, ялину, решту, дуже важко розмножувати вегетативно. Погано утворюються корінці, треба спеціальні умови, наприклад, потрібно дисперсний полив, створення туману, іноді нижній підігрів, досить високу температуру для утворення калюсу. Ці процеси прискорюють стимулятори коренеутворення. Традиційно використовують "Корневін" і "Гетероауксин". Але ми пропонуємо природні стимулятори коренеутворення: мед бджолиний і сік алое деревоподібного", — додала вчителька Вікторії.

Порівнявши результати вегетативного розмноження туї західної з використанням штучного фітогормону і природної суміші меду й алое, виявили, що відсотки сходів є однаково високими.

"Проте раціональніше використовувати спосіб вегетативного розмноження культиварів хвойних рослин з використанням саме природного фітогормону. Чому? Тому що насамперед це екологічно, безпечно і можна заощадити. Ми підрахували, що на противагу штучному фітогормону, природний буде дешевшим приблизно на 20%. Я впевнена, що нашим досвідом може скористатися лісогосподарське підприємство зони Полісся задля вдосконалення технології вирощування декоративного посадкового матеріалу", — сказала одинадцятикласниця Левківського ліцею.
Власна технологія вирощування туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу
Одинадцятикласниця Левківського ліцею Вікторія Поленок виборола третє місце у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв . Світлана Остапчук

Презентація дослідження у Києві — це був перший досвід виступу Вікторії офлайн на конкурсі.

"В умовах пандемії, в умовах воєнного стану ми використовували онлайн ресурси і виступали дистанційно на конкурсах. Тому хвилювання було присутнє, це однозначно. Але воно стимулювало мене до якогось росту. Я отримала досвід виступів перед аудиторією. Мені це сподобалося, і я задоволена собою. Участь у конкурсі допомогла мені визначитися з вибором майбутньої професії. Я зрозуміла, що хотіла б і надалі продовжувати свою природоохоронну діяльність, тому що скільки ще тих самих лісів нам доведеться відновлювати після перемоги", — розповіла Вікторія.
Власна технологія вирощування туї вегетативним способом: школярка з Левкова стала призеркою всеукраїнського конкурсу
Вікторія Поленок презентує роботу у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, Київ, 21 травня 2024 року. Світлана Остапчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок