Експортували нелегальний ліс на мільйони гривень: на Житомирщині судитимуть організоване угруповання

Експортували нелегальний ліс на мільйони гривень: на Житомирщині судитимуть організоване угруповання

Контрабанда, прокуратура, суд, ліс, нелегальне вивезення лісу, збитки
На Житомирщині судитимуть організоване угруповання за контрабанду лісу. Житомирська обласна прокуратура

На Житомирщині судитимуть п'ятьох спільників організованого угруповання із Київщини та Житомирщини, яких обвинувачують у контрабанді нелегально зрубаної на території України сосни до однієї із країн Європи. Загальна сума завданих державі збитків становить понад 17 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її інформацією, серед обвинувачених — директор та власник двох київських товариств, який, за даними розслідування, упродовж грудня 2020 — квітня 2023 організував незаконне вивезення деревини. Четверо інші — його спільники — приватні підприємці, брокер та бухгалтер.

"Обвинувачені постачали немаркований ліс-кругляк на деревообробні підприємства різних областей України, зокрема, і Коростенського району, де у промислових масштабах виготовляли пиломатеріали. На продукцію виготовляли документи щодо законності її походження. Для приховування протиправних дій укладали з різними приватними товариствами та підприємцями фіктивний продаж-купівлю товару. У схемі задіяли понад три десятки суб’єктів господарювання. За цей період на підставі фальшивих документів злочинне угруповання переправило через митний кордон України незаконно зрубаного лісу на суму майже 43 мільйони гривень, чим завдали шкоди державі на суму понад 17 мільйонів гривень", — сказала Тетяна Гоша.

2 квітня Суспільне розповідало, що п'ятьом спільникам угруповання, які були причетні до незаконного вивезення лісу, оголосили підозри за 3 ст. 201-1Стаття 201-1. Контрабанда лісоматеріалів та цінних порід дерев, ч. 3 ст. 209Стаття 209. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, ч. 4 ст. 246Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, ч. ч. 3, 4 ст. 358Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів КК України.

На пиломатеріали та майже 230 соснових колод, які вилучили під час обшуків, наклали арешт. Також задля забезпечення подальшої конфіскації наклали арешт на приватний будинок, дві квартири, автомобіль та частку у статутному капіталі юридичної особи, що належать підозрюваним. Наразі заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяної шкоди у повному обсязі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок