В культурно-мистецькому центрі "Поліська хата", що в селі Городське на Житомирщині, для учениць місцевого ліцею провели майстер-клас з писанкарства. Дівчата писачками наносили традиційні поліські орнаменти з колекції писанок письменниці Олени Пчілки.
Про це Суспільному розповіла художниця та керівниця культурно-мистецького центру "Поліська хата" Інна Величко, яка провела цей майстер-клас.
Інна Величко розповіла, що на поліській писанці зображували 4 види орнаментів: рослинні, тваринні, геометричні і символічні. На майстер-класі малювали ріжки баранців, клинки, зірки, сонце.
"Я хотіла б створити колекцію писанок, відтворити ті писанки, які колись намалювала для нас Олена Пчілка у Звягельському районі на Житомирщині. Це писанки, які увійшли до її альбому. До цього видання увійшли 23 писанки. Це видання за її життя декілька разів перевидавалося. Орнамент, який малювали на писанках, він символізував бажання чогось", — розповіла етнографиня Інна Величка.
Художника сказала, що думати, що кожна жінка була писанкаркою, не варто. Кожен робив писанки як умів. Головне, щоб був писачок, від різновиду якого залежала лінія.
За словами Інни Величко, на майстер-класі дівчата на порожніх курячих яйцях малюють орнаменти спочатку олівцем, потім обводять їх писачком, у якому розігрітий на свічці віск.
На майстер-класі розмальовані яйця писанкарки занурювали в оцет, а потім на декілька хвилин — у розчин харчової фарби, щоб вони стали кольоровими. Після фарбування їх обтерли серветками і зняли віск.
Учениця Городського ліцею Карина Білоцька розповіла, що вперше воском розписувала писанку. Малювала баранячі ріжки і зірочку.
Учениця 8 класу Альбіна Марченко сказала, що спочатку малювала орнамент на папері, а потім відтворювала його на яйці. Дівчина розповіла, що найбільше їй сподобався орнамент "баранець". Найважче їй було намалювати рівні лінії.
Учениця Городського ліцею Лілія Білоцька розповіла складності розпису писанки.
"Мені було важко працювати з воском, він застигав швидко і треба було його частіше нагрівати", — сказала Лілія Білоцька.
За словами майстрині Інни Величко, із колекції писанок Олени Пчілки дівчата намалювали 12 орнаментів. Але до Великодня планують відтворити усі 23 писанки.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: