Публічно пропагував "русскій мір": жителю Коростеня суд скасував випробувальний термін покарання

Публічно пропагував "русскій мір": жителю Коростеня суд скасував випробувальний термін покарання

Колабораціонізм, державна зрада, вторгнення РФ в Україну, суд, прокуратура, "руський мір"
Жителю Коростеня апеляційний суд скасував випробувальний термін покарання за пропаганду "руського міра". Житомирська обласна прокуратура

5 років в'язниці без випробувального терміну на 2 роки — таке рішення ухвалили судді апеляційної інстанції 51-річному жителю Коростеня, що на Житомирщині, за публічну пропаганду "русского міра" та виправдання нападу військ РФ на територію України.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, вирок суду першої інстанції про призначення обвинувачуваному випробувальний термін за злочин проти миру і безпеки України скасували в Житомирському апеляційному суді за наполяганням прокуратури.

"Прокурор у суді довів, що 10 років тому у соцмережі "Одноклассники" житель Коростеня зареєстрував власний акаунт, яким користувався і після заборони цієї мережі в Україні. Після збройного вторгнення військ РФ на територію України схвалював і поширював тексти проросійського змісту. Вчиняв це з мотивів підтримки пропагандистських впливів держави-агресора на шкоду інформаційній безпеці України", — сказала Тетяна Гоша.

У коментарі Суспільному речниця Управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк розповіла, що співробітники Служби безпеки також зібрали достатньо доказів вини прокремлівського інтернет-пропагандиста, яким виявився місцевий працівник "Укрзалізниці".

Публічно пропагував "руській мір": жителю Коростеня суд скасував випробувальний термін покарання
За пропаганду "руського міра" жителю Коростеня апеляційний суд скасував випробувальний термін, Житомир, 29 квітня 2024 року. Управління СБУ в Житомирській області
"Серед поширених ним матеріалів були маніпулятивні виправдання та дописи псевдоекспертів і так званих російських "рупорів". Зокрема, це була інформація викривленого змісту, в якій обґрунтовувалася "доцільність" нападу російських військ на нашу державу. Війну в Україні фігурант трактував як відповідь РФ на "блокаду і злочини проти мирного населення Донбасу", а державам, які підтримують Україну, закидав "приховування" цих міфічних злочинів", — сказала Ірина Мартинюк.

На підставі зібраних матеріалів чоловіка визнали винним, передбачених ч.ч.2 і 3 ст.436-2 Стаття 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасниківКримінального кодексу України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок