Скільки коштів витрачають підприємства на друк і доставку паперових платіжок за комунальні послуги у Житомирі

Скільки коштів витрачають підприємства на друк і доставку паперових платіжок за комунальні послуги у Житомирі

платіжки, паперові платіжки
Платіжки за комунальні послуги. Суспільне Житомир

Щомісяця у поштових ящиках житомиряни отримують друковані повідомлення про спожиті комунальні послуги. Скільки коштів витрачають підприємства-постачальники води, електроенергії, тепла та газу на друк і доставку цих платіжок та чи можна відмовитися від паперових платіжок дізнавалося Суспільне Житомир.

У першій половині квітня наші журналісти надіслали інформаційні запити у підприємства, які забезпечують містян водою, теплом, електрикою та газом і запитали, скільки підприємства витрачають на друк і доставку паперових платіжок для споживачів.

Комунальне підприємство “Житомиртеплокомуненерго” Житомирської міської ради

Вартість друку квитанцій-повідомлень за теплопостачання за перші три місяці 2024 року склала 44 тисячі 883,75 гривень без урахування ПДВ. У 2023 році на друк платіжок за тепло витратили 179 тисяч 535 гривень без ПДВ.

Доставка квитанцій до споживачів послуги є одним з посадових обов'язків контролерів відділу збуту підприємства, які працюють на постійній основі, тож окремі кошти на доставку не виділяються.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Житомирська обласна енергопостачальна компанія” (ТОВ “ЖОЕК”)

Витрати на друк персональних рахунків побутовим споживачам за перші три місяці 2024 року склали 129,1 тисяч гривень з урахуванням ПДВ. У 2023 році на друк платіжок за електроенергію витратили 441,5 тисячі гривень з ПДВ.

На доставку рахунків на адреси фізичних осіб по Житомиру за перші 3 місяці 2024 року витратили 186,2 тисячі гривень, а за 2023 рік — 537,4 тисячі гривень з ПДВ.

“Також, звертаємо Вашу увагу, що витрати Товариства на друк та доставку персональних рахунків побутовим споживачам затверджені в структурі тарифу на послугу постачальника універсальних послуг на 2023 рік (Постанова НКРЕКП від 21.12.2022 року №1819) та на 2024 рік (Постанова НКРЕКП від 10.01.2024 року №36)”, — йдеться у відповіді на інформаційний запит.

КП "Житомирводоканал"

У 2024 підприємство витрачає щомісячно на друк платіжок для споживачів 24,127 тисяч гривень. Якщо обрахувтти за перші 3 місяці року, то вийде сума у 72,381 тисяч гривень.

У 2023 роця підприємство щомісячно витрачало на друк платіжок для споживачів 17,4 тисячі гривень. Відповідно, можна порахувати, що за рік на друк платіжок було витрачено 208,8 тисяч гривень.

На доставку платіжок споживачам у 2024 році щомісячно витрачають 24 тисячі 131 гривню 56 копійок. Відповідно, за три перших місяці року ця сума становила 72 тисячі 394 гривні 68 копійок. У 2023 році на доставку щомісячно витрачали по 20 тисяч гривень. Відповідно, річна доставка платіжок обійшлася у 240 тисяч гривень.

Чи наведені підприємством суми обраховані з урахуванням ПДВ у відповіді на інформаційний запит не вказано.

Житомирська філія Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України”

Відповідь на інформаційний запит надіслали з перевищенням встановленого законодавством терміну на відповідь. Конкретних цифр у відповіді не зазначили, натомість написали, що витрати на платіжки входять у категорію поточних витрат.

“Кошти, які підприємство витрачає на друк квитанцій щодо послуги розподілу газу є тарифною складовою. Зокрема витрати на друк становлять 0,6% та входять у категорію поточних операційних витрат (дана інформація стосується усієї зони ліцензійної діяльності Житомирської філії)”, — йдеться у відповіді.

Скільки коштів витрачають підприємства на друк і доставку паперових платіжок за комунальні послуги у Житомирі
Скрін запиту Суспільне Житомир . Скрін інформаційного запиту

Скільки коштів витрачають підприємства на друк і доставку паперових платіжок за комунальні послуги у Житомирі
Скрін відповіді Житомирської філії Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України”. Скрін інформаційного запиту

Альтернативні електронні платіжки

Споживачі комунальних послуг мають можливість відмовитися від паперових платіжок і отримувати рахунки у електронному вигляді.

Наразі житомиряни можуть відмовитися від паперових платіжок за воду, електоенергію та газ. Для того, щоб це зробити, потрібно зайти в особистий кабінет споживача та пошукати у налаштуваннях відповідну опцію.

Скільки коштів витрачають підприємства на друк і доставку паперових платіжок за комунальні послуги у Житомирі
Скрін з особистого кабінету. Скрін з особистого кабінету на сайті ТОВ “Газорозподільні мережі України”

Детальні інструкції, як відмовитися від паперових платіжок, є на офіційних сайтах КП “Житомирводоканал” та ТОВ “ЖОЕК”.

Відмовитися від паперових платіжок за тепло не вийде – у “Житомиртеплокомуненерго” пояснили, що поки така можливість відсутня – у договорі зі споживачами прописано, що постачальник повинен надсилати їм паперові рахунки.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок