У "Житомиртрансі" відповіли на запит Суспільного: конфлікт владнали, відео із боді-камери не дадуть

У "Житомиртрансі" відповіли на запит Суспільного: конфлікт владнали, відео із боді-камери не дадуть

Комунальне підприємство "Житомиртранс" відповіло на питання Суспільного Житомир щодо вирішення конфлікту контролера з пасажиркою через оплату проїзду в тролейбусі. У відповіді на запит сказано, що конфлікт владнали. Відео із нагрудної камери контролера Суспільному вдруге відмовилися надавати.

До "Житомиртрансу" Суспільне Житомир надсилало офіційний запит з проханням надати відеозапис із боді-камери контролера після того, як 12 квітня керівник "Житомиртрансу" Іван Микитюк сказав журналістам Суспільного, що не надаватиме відеозапис, оскільки публікація цього відео є незаконною.

У "Житомиртрансі" відповіли на запит Суспільного: конфлікт владнали, відео із нагрудних камер не дадуть
Запит Суспільного до "Житомиртрансу" . Суспільне Житомир/Дмитро Клименко

19 квітня Суспільне Житомир отримало відповідь на свій запит за підписом керівника підприємства Івана Микитюка. У відповіді, зокрема, було сказано, що для врегулювання ситуації підприємство провело зустріч із пасажиркою і розбір ситуації із контролером.

Відео із нагрудної камери контролера "Житомиртранс" вдруге відмовився надавати, посилаючись на те, що це суперечить частині 2 статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Також у відповіді на запит вказано, що пасажирка не надавала дозволу на публікацію та передачу відеозапису третім особам, а на відео присутні інші громадяни.

У "Житомиртрансі" відповіли на запит Суспільного: конфлікт владнали, відео із нагрудних камер не дадуть
Відповідь "Житомиртрансу" на запит Суспільного Житомир. Суспільне Житомир

Частина 2 статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" говорить, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

  1. виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
  2. розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
  3. шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Що відомо про конфлікт контролера та пасажирки у житомирському тролейбусі

Конфлікт контролера з пасажиркою через оплату проїзду трапився 12 квітня в одному з житомирських тролейбусів. У соцмережах оприлюднили відео, на якому пасажирка сказала контролеру, що сплатила за проїзд, натомість контролер говорив, що оплати не було.

12 квітня у коментарі Суспільному Житомир виконуючий обов'язки директора "Житомиртранспорту" Іван Микитюк сказав, що вони переглянули відео з боді-камери контролера і не вбачають у діях свого працівника чогось протиправного.

За словами Івана Микитюка, реальність кардинально відрізнялася від процесу, оприлюдненого на відео у соціальних мережах. Суспільне запросило відео з боді-камери контролера, але Іван Микитюк відмовив, посилаючись на те, що публікація цього відео є незаконною.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок