У лікарні на Житомирщині виявили порушення тендерів — керівник закладу заперечує і збирається судитися

У лікарні на Житомирщині виявили порушення тендерів — керівник закладу заперечує і збирається судитися

Коростенська лікарня, тендери, закупівлі, порушення, Держаудитслужба
У Коростенській міській лікарні виявили порушення тендерних закупівель — керівник збирається судитися. Суспільне Житомир

Під час моніторингу тендерних закупівель на ремонт будівлі Коростенської міської лікарні представники Держаудитслужби виявили порушення та звернулися до медзакладу із вимогою розірвати угоди із виконавцями. Зауваження від аудиторів керівник лікарні збирається оскаржувати у суді.

Інформацію із фактами порушень законодавства під час проведення тендерних торгів оприлюднила пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області на офіційному сайті.

У повідомленні, зокрема, сказано, що поточний ремонт приміщень комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна міська лікарня" був замовлений у підрядника, який не має виробничого обладнання для роботи.

"Лікарня-замовник уклала три договори на проведення ремонту на загальну суму 10 мільйонів гривень із сумнівною компанією. Остання була визначена переможцем торгів, попри те, що запропонувала послуги за найвищою серед інших учасників торгів ціною — більш ніж на 375 тисяч гривень. Розрахунок вартості послуг здійснили всупереч як законодавству, так і умовам тендерних документацій замовника. При цьому компанія-переможець не змогла підтвердити наявність у себе потрібного обладнання, яке б дозволило зробити повноцінний поточний ремонт", — йдеться у повідомленні.

Через виявлені порушення представники Держаудитслужби звернулися до замовника з вимогою їх усунути та розірвати договори, аби уникнути невиправданих втрат бюджету. Проте лікарня знехтувала зауваженнями аудиторів і намагається оскаржити висновки в суді.

У коментарі Суспільному керівник Коростенської міської лікарні Сергій Ковердун сказав, що ремонт будівлі медичного закладу на замовлення лікарні компанія-підрядник виконала пів року тому. З його слів, все зробили вчасно, якісно і в повному обсязі. Тендери проходили відповідно до закону.

"Ще минулого року аудиторська компанія, яка перевіряла нашу документацію 4 місяці поспіль, і робила це день у день, висловлювала нам певні зауваження. Ми реагували на них. Компанія, яка виграла тендер на проведення ремонту у нашому закладі, виконала повний обсяг робіт, ми прийняли акт виконаних робіт і оплатили послуги. Тендерна документація перед початком робіт пройшла перевірку всіх структур: прокуратури, поліції, СБУ, відділу стратегічних розслідувань, у тому числі, й аудиторської компанії. Від усіх є відповіді. Претензій і зауважень не було. Тому мені дивно, що зараз несподівано з'явилася інформація про те, що ми допустили порушення законодавства. Але, якщо помилки підтвердяться і зауваження будуть суттєві та предметні, то ми будемо їх виправляти", — розповів Сергій Ковердун.

За словами керівника лікарні, він не розуміє, чому зауваження від аудиторів про порушення законодавства з'явилися саме зараз, коли всі роботи завершені, а відтак вважає їх безпредметними і готовий власну позицію відстоювати у суді.

"Я не бачу предмету розмови. Якщо хтось когось звинувачує, то тільки суд може розставити всі крапки над "і" і визначити, хто правий, а хто ні. Якщо ці зауваження були пів року тому, то, на мою думку, тоді вони були б і слушними. А зараз — ні", — сказав Сергій Ковердун.

Щодо самої компанії, яка виграла тендер і виконала ремонт, керівник лікарні не має претензій. Каже, до оголошення результатів торгів він не знав, хто виконуватиме роботи. Також не розуміє, як можуть бути зауваження від аудиторів до компанії, яка виграла тендер, в тому, що вона не має виробничого обладнання, якщо вона все зробила професійно.

"Це не що інше, як політичне замовлення. Всіх цікавить посада генерального директора центральної міської лікарні Коростеня, тому всяке і пишуть. Я запевняю, що порушень щодо зловживань законодавства у лікарні не було, немає і не може бути. За свою каденцію за посаді, а це два з половиною роки, ми уклали більше 100 контрактів на виконання різних робіт, і всі успішно виконали. І це дуже масштабні проєкти. Жодних порушень не було. У нашій лікарні зараз європейський ремонт. Люди приходять, їм надають послуги у комфортних умовах, і вони задоволені. Сьогодні ми із гіршої лікарні в області стали однією із кращих лікарень в Україні. Але запевняю: на всі політичні замовлення проти мене я реагую стримано", — розповів директор Коростенської лікарні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок