Незаконний вилов риби: суд зобов'язав двох жителів Житомирщини сплатити штраф 600 тисяч

Незаконний вилов риби: суд зобов'язав двох жителів Житомирщини сплатити штраф 600 тисяч

житомир, риба, браконьєри, 18 квітня 2024 рік
Риба на березі. Суспільне Житомир

Штраф 600 тисяч гривень — такий вирок оголосив суд двом чоловікам з Бердичівського району за незаконний вилов риби сітками у річці Гнилоп′ять.

Про це Суспільному розповіла прессекретарка Бердичівського суду Тетяна Островщук.

За її словами, суд у Бердичеві розглянув цивільну справу проти двох жителів — міста Бердичева та села Половецького, про компенсації збитків, заподіяних водним живим ресурсам.

"Улітку 2022 року двоє чоловіків у селі Слободище на річці Гнилоп′ять ловили рибу забороненим методом — двома сітками у забрід, виловили 640 сріблястих карасів. Судові рішення, які пізніше були підтверджені в апеляційному суді, визнали рибалок винними у порушенні Правил рибальства, передбаченому частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначили штрафи у розмірі 340 гривень кожному. За розрахунками, дії браконьєрів завдали збитків водному господарству на понад 700 тисяч гривень. Прокуратура просила стягнути цю суму з правопорушників на користь держави, в особі Швайківської сільської ради", — сказала прессекретарка Бердичівського суду.

За інформацією Тетяни Островщук, суд врахував фінансовий стан обох чоловіків: вони не мають роботи, один із них утримує дружину та доньку, а інший — батька з інвалідністю. У зв'язку з цим суд зменшив суму компенсації збитків до 600 тисяч гривень, які обидва обвинувачені повинні сплатити солідарно. Крім того, кожен з них повинен відшкодувати майже п'ять з половиною тисяч гривень судових витрат.

Раніше Суспільне писало, що на Київщині виявили двох чоловіків із Народицької громади, які незаконно ловили рибу в зоні відчуження.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок