У Житомирі ветерани кількох структур вимагають скасування для себе часових обмежень на пільговий проїзд у транспорті

У Житомирі ветерани кількох структур вимагають скасування для себе часових обмежень на пільговий проїзд у транспорті

Житомир, сесія, 11 квітня 2024 рок
Засідання сесії Житомирської міськради, 11 квітня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

У Житомирі ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та Нацполіції звернулися до міськради щодо скасування для них часових обмежень на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Відповідне звернення зачитав на сесії 11 квітня депутат Житомирської міськради Іван Мартинчук.

"Це колективне повідомлення надійшло до голови нашої фракції Любові Цимбалюк. Я зачитаю його, бо тут вказане прохання звернутися до депутатів на сесії", — сказав Іван Мартинчук.

У Житомирі ветерани кількох структур вимагають скасування для себе часових обмежень на пільговий проїзд у транспорті
Іван Мартинчук на засіданні сесії Житомирської міськради, 11 квітня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

У колективному повідомленні йшлося, зокрема, про порушення прав ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ та ветеранів Нацполіції. У листі сказано, що за законом встановлені пільги на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту за наявності посвідчення без обмеження в часі на всій території України. Але своїм рішенням виконком обмежив в часі право на пільговий проїзд на час військового стану, що є незаконним. Водночас, Житомирська міськрада має право скасувати рішення, які не відповідають законодавству.

"Якщо органи не скасують своє рішення будемо вимушені діяти більш радикально. Свої права і свободи згідно Конституції і законів України ми будемо відстоювати, звернувшись до прокуратури та суду", — зачитав заключну частину повідомлення Іван Мартинчук.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин у відповідь сказав, що за законом сесія дійсно може скасувати рішення виконкому.

"Є депутатські комісії, які відповідають за даний напрямок, нехай розглядають і готують проєкт рішення. Якщо його підтримають на сесії, то рішення буде скасоване. Але коли ми читаємо закон України про пільги, потрібно читати його до кінця. Бо в законі України сказано, що ці пільги фінансуються з державного бюджету. З 2014 року жодної копійки на ці пільги з держбюджету ми не отримали. У нас всі військові на час воєнного стану їздять безкоштовно, хоча в законі такого немає. Я думаю, це більш важливо. Але звернення, звісно, потрібно розглядати. Якщо є порушення, сесія має право внести зміни в рішення чи відмінити його повністю", — поінформував Сергій Сухомлин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок