11-річний Захар Люшненко з Житомира пише патріотичні вірші про війну. Кореспондентам Суспільного хлопчик розповів, що до початку повномасштабного вторгнення писав про природу. А коли російські військові зруйнували ліцей №25, де він навчався, почав писати про війну. Свою поезію він присвячує захисникам України.
Мама Захара Ірина Люшненко розповіла, що в дитинстві її син швидко навчився говорити і читати.
"Дуже рано почав розмовляти. У рік і вісім місяців говорив реченнями. Я запам’ятала, коли ми сиділи пили й чай, він мені сказав: "Мама, чудес не буває, це просто – ілюзії". Все. Ми собі йдемо, і вже Захар читає назви магазинів", — розповіла Ірина Люшненко.
Нині Захар Люшненко відвідує літературний гурток під керівництвом житомирської письменниці Марії Рудак. Його вірші про війну увійшли до збірки творів "Ліцей оспіваний у віршах". Захар розповів, що вірш про ліцей написав після того, як 4 березня 2022 року російські війська зруйнували цей навчальний заклад.
"Мама з татом приїхали до бабусі, де ми були. І сказала, що твого ліцею вже немає. Я любив ліцей. Це був для мене як мій дім. Я там все любив", — розповів Захар і зачитав уривок із вірша.
"Війна — страшнішого слова немає. Ракети летять, міномети стріляють, сирени гудуть, будинки палають. У мій рідний ліцей 25 ракета влучає".
Зі слів Захара, зараз він пише тільки про війну. Так він дякує військовим, які боронять Україну.
"Ви йшли на смерть, сміливі, молоді. За те, щоб жити в Україні вільній життя кладете навіки. Всі наші янголи ми дякуємо вам, за кожен день, за кожен ранок, за Україну, за життя, за тишу, спокій і світанок", — зачитав Захар один зі своїх віршів.
Раніше Суспільне писало, що сімнадцятирічна житомирянка Валерія Шарова пише вірші про Шевченка. З одинадцяти років вона цікавиться його творчістю — вивчає автобіографію, твори та картини. Кореспондентам Суспільного дівчина розповіла, що у своїх віршах про поета вона надихається його волелюбством та патріотизмом.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube