62-річна житомирянка Ірина Іванчук розповіла, що 27 років тому дізналася, що має онко. Каже, тоді такий діагноз сприйняла як приголомшливий, але хворобу подолала. Як із цим живе зараз і що пригадує, — жінка розповіла Суспільному.
За словами Ірини Іванчук, їй вдалося подолати рак, бо їй цю хворобу діагностували на початковій стадії. Відтоді після операцій та декількох курсів хіміотерапії вона перебуває у стадії ремісії.
Каже, про те, що у неї є онкозахворювання, дізналася випадково.
"Отак випадково мій цивільний чоловік намацав у мене пухлину. Вона була розміром із сливу. В той час, а це 1997 рік був, я такий діагноз сприйняла дуже болісно", — сказала житомирянка Ірина Іванчук.
Жінка розповіла, що, попри те, що операція пройшла успішно, без ускладнень, той період життя згадує як найсумніший у її житті.
"Я ж молода тоді ще була — 35 років мала. Моїм донечкам було 16 і 10 років. То, звісно, я дуже тоді таким діагнозом і себе, і свою родину приголомшила. Але операція минула добре. З’явилася надія. Потім ще були лікування, хіміотерапія. Все це було дуже важко", — сказала Ірина Іванчук.
Найскладнішою, за її словами, була хіміотерапія.
"Мені стало набагато гірше, ніж коли я сюди прийшла. Думаю: "Ну, от і все, це, мабуть, кінець. Дай, Боже, хоч ще два роки прожити". Чесно, я не вірила. Лікар сміявся та казав, що я скоро вийду на роботу, що все буде добре. А я думаю: "Яка робота". Не вірила, чесно", — пригадує ті дні житомирянка.
Через рік лікування жінка почала відвідувати групу для онкохворих пацієнток. Каже, спілкування з іншими хворими допомагало їй морально.
"Я пригнічена була. Лікар це бачив, і він мене покликав у цю групу. Він зібрав жінок, які прожили після встановлення діагнозу не менше 15 років. Не менше, бо були такі, що й більше. Нас було десятеро. Для мене це було як ковток свіжого повітря", — розповіла жінка.
Ірина Іванчук розповіла, що завдяки хворобі зрозуміла, що потрібно піклуватися про себе заради рідних.
"Дуже важливо жінкам усвідомити, що потрібно берегти себе. А, особливо, зараз, коли триває війна. Адже саме від жінок дуже багато залежить. Вони підтримують родину, своїх чоловіків, братів, синів. Це таке навантаження на жінок. А відтак треба вчасно проходити обстеження. Бо хлопці там себе не шкодують. Заради того, щоб ми тут жили", — розказала власну історію подолання онкозахворювання житомирянка Ірина Іванчук.
За словами директора Житомирського обласного онкологічного диспансеру Ігоря Сабадаша, у 2023 році на Житомирщині виявили 4009 нових випадків захворювань на рак. У кожного п’ятого пацієнта підтвердили останню стадію недуги.
У порівнянні з 2022 роком кількість нових випадків захворювань на рак у 2023 році зросла на 14 відсотків. Здебільшого у загальній структурі онкозахворюваності діагностували рак органів травлення, шкіри, жіночих та чоловічих статевих органів та рак молочної залози.
"У нас на обліку станом на 1 січня 2024 року перебуває 35 тисяч 546 онкохворих. Щороку кількість хворих на цю недугу, яких беруть на облік, зростає на 3 відсотки. Загалом за 10 років кількість випадків онкозахворювань в області збільшилася на 30 відсотків. У 2023 році від раку померли півтори тисячі людей", — розповів Ігор Сабадаш".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube