У Житомирі родини військовослужбовців 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади зустрілися з представниками Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Під час зустрічі говорили з правоохоронцями, правозахисниками та представниками Червоного Хреста.
Про це 26 січня у Facebook написала пресслужба Координаційного штабу.
У повідомленні сказано, що до зустрічі в форматі онлайн, зокрема, долучилися представники Національної поліції, Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Міжнародного комітету Червоного Хреста.
"Серед іншого обговорювали питання пошуку тіл та останків полеглих захисників у прифронтовій зоні, терміни проведення порівняльного аналізу результатів ДНК-експертиз та інформування рідних", — йдеться у повідомленні.
Учасникам зустрчі розповіли, який пакет документів потрібен для визначення статусу військовополоненого; як налагодити комунікацію з військовою частиною, слідчими Нацполіції та фахівцями Міжнародного комітету Червоного Хреста; як створити та наповнювати особистий кабінет. Також надали низку практичних порад на випадок індивідуальних та нестандартних ситуацій.
Раніше Суспільне писало, що 3 січня в рамках найбільшого за час повномасштабного вторгнення обміну полоненими додому з російського полону на Житомирщину повернули шістьох воїнів. Серед них і двоє 27-річних прикордонників: Сергія Макаревича з Овруччини та Сергія Гекалюка з Чуднівщини.
Також 3 січня з російського полону звільнили військову медикиню з Івано-Франківщини Галину Федишин, яка закінчувала медколедж на Житомирщині.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: