У Коростені укриття для ліцею збудують за 34 мільйони з матеріалами за завищеними цінами — "Наші гроші"

У Коростені укриття для ліцею збудують за 34 мільйони з матеріалами за завищеними цінами — "Наші гроші"

Коростень ліцей №8
Приміщення коростенського ліцею №8. Коростень, Житомирщина, 19 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Протирадіаційне укриття для коростенського міського ліцею №8, на зведення якого виділили 34 мільйони гривень, збудують з бетоном і сталлю за завищеними цінами.

Про це пише на своєму сайті програма журналістських розслідувань "Наші гроші".

Журналісти "Наших грошей" проаналізували результати тендеру у системі "Прозорро", за результатами якого управління житлово-комунального господарства Коростенської міськради уклало 4 грудня угоду з переможцем — ТОВ "Тетерів-Будпроект". За 34 мільйони 440 тисяч гривень фірма до кінця 2024 року має збудувати укриття для міського ліцею №8.

Аналіз пропозиції фірми-переможця

"Наші гроші" проаналізували первинну пропозицію фірми-переможця, яка спочатку була трохи вищою від фінальної пропозиції і складала 34 мільйони 750 тисяч гривень.

Арматура

Найбільше грошей у первинній пропозиції — 6 мільйонів 111 тисяч гривень — виділяли на гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А-ІІІ різних діаметрів.

Ціна закупки цієї сталі була вказана від 43 200-44 246 гривень за тонну (тут і далі ціни вказано з ПДВ). В той час як аналітики "Наших грошей" знайшли, що днями на тендері Житомирської міськради по укриттю така арматура була врахована по 35 580 гривень за тонну, а для будівництва захисту підстанцій від "шахедів" по Україні "Укренерго" у вересні таку арматуру планували купувати по 36 570 гривень за тонну.

Бетон

Ще півтора мільйона гривень у первинній пропозиції фірми йшло на купівлю важкої готової бетонної суміші В7,5 М100. Її фірма враховувала в закупівлі за ціною від 3822 до 4104 гривень за кубометр залежно від крупності заповнювача.

"Наші гроші" пишуть, що це, в середньому, у півтора рази дорожче від цін столичної групи "Ковальська", яка продає різновиди такого бетону за ціною від 2364 до 2685 гривень за кубометр. Тоді як на тендері Житомирської ОВА по укриттю в Малині такий бетон взагалі коштував 2100 гривень за кубометр.

Позиція Коростенської міської ради

Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до начальника управління житлово-комунального господарства Коростенської міськради Валерія Мартинюка з проханням прокоментувати ситуацію щодо будівництва укриття для ліцею №8 матеріалами за завищеними цінами.

"Можу сказати, що була підписана договірна ціна відповідно до чинного законодавства. Те, що було передбачено кошторисом, не перевищено. Фірма має збудувати укриття до кінця 2024 року і тоді ж має надати всі звіти по закупівлях під кожен вид матеріалу. Оплата фірмі буде проводитися за фактом виконання. Щодо цін на матеріали, то хай ті люди, які говорять про менші ціни, підуть і куплять зараз матеріали за тими цінами, про які вони кажуть", — сказав Валерій Мартинюк.

Позиція батьківського комітету

У коментарі Суспільному представниця батьківського комітету коростенського ліцею №8 Тетяна Дубинчук сказала, що в батьківській спільноті також бачили статтю про завищені ціни на матеріали і обговорювали її.

"З одного боку, ми також думаємо, що ціни є завищеними. Самі подумайте — мільйон доларів на шкільне укриття. А з іншого боку, якщо міська рада готова віддавати такі гроші за укриття — хай віддають, бо ті гроші все одно кудись дінуться, як і все в нашому місті. Якщо зараз почнемо шукати когось дешевшого, то процес стане. Та й навряд знайдуть. Ми аналізували тендери на такі укриття не тільки в нашій громаді, а й по всій Україні, і побачили, що, в середньому, десь такі ціни на подібні укриття і є. Нас дивує така сума, але зараз війна — хто як хоче, так і заробляє гроші. Ми дізналися, що в Словечно цей же забудовник зводить укриття, і вони за два місяці вже дійшли до перекриттів — тобто темп нормальний. Якщо буде все добре і наша влада виділятиме гроші так, як потрібно, то хай будують. Тим паче фірмі на сьогодні вони нічого не платили. В кошторисі перша проплата прописана аж у березні. При цьому фахівці підрядника вже приїжджали на ділянку, відбивали її, робили заміри і планували. Надіятимемось на порядність забудовників і чекатимемо укриття", — сказала Тетяна Дубинчук.

Пропозиції інших фірм, які брали участь в тендері

Всього на тендер пропозиції подавали п'ять фірм. Пропозиції двох із них — ТОВ "ТБС-XXI" та ПП "Авізо Хела" — виявилися найдорожчими. Ще дві фірми — ПРБФ "Комунальник" та ТОВ "Технобуд-Інвест.К" подали пропозиції на нижчі суми — 31 мільйон 350 тисяч гривень та 33 мільйони 860 тисяч гривень, — але кожна з них мала ряд невідповідностей у пропозиціях, тому їхні заявки відхилили.

Перемогла фірма "Тетерів-Будпроект" із ціною 34 мільйони 440 тисяч гривень, яка з 2016 року отримала державних підрядів на 764 мільйони гривень — переважно в департаменті регіонального розвитку Житомирської ОДА.

Що відомо про будівництво укриття в ліцеї №8 у Коростені

Як раніше повідомляло Суспільне, в Коростенському ліцеї №8 відсутнє укриття, через що майже 500 учнів навчаються онлайн. 19 квітня 2023 року батьки, вчителі та учні Коростенського ліцею прийшли на збори, де звернулися до влади міста, щоб прискорити будівництво укриття. Будівництво укриття розпочали у листопаді 2022 року і потім зупинили.

В травні 2023 року міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Тоді Володимир Вигівський сказав, що якщо держава не дасть гроші на укриття для восьмого ліцею, то місто буде будувати своїми силами.

23 липня перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський під час прямого ефіру сказав, що проєкт на будівництво укриття в ліцеї №8 вже розробили. Після проходження експертизи будуть розпочаті тендерні процедури.

Дату початку будівництва укриття у коростенському ліцеї №8 змістили — укриття планують збудувати орієнтовно у грудні, а не до першого вересня, як це планувалося спочатку.

19 вересня у коментарі Суспільному в міськраді розповіли, що в ліцеї № 8 для дітей та працівників навчального закладу будуватимуть не стаціонарне, а модульне укриття, оскільки на будівництво стаціонарного укриття потрібно буде знайти ще 27 мільйонів гривень.

22 вересня на виробничій нараді Коростенського міського голови з його заступниками попередньо дійшли рішення будувати в ліцеї №8 стаціонарне протирадіаційне укриття замість модульного, як-то було вирішено до цього. Рішення про це мали прийняти на сесії 26 вересня.

На початку листопада стало відомо, що початок будівництва укриття на території ліцею №8 можуть перенести — не відбулися відкриті торги на виконання робіт, заплановані на жовтень. 13 листопада на відкритому аукціоні відбувся тендер, на якому визначали підрядника для будівництва укриття ліцею №8.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок