У Житомирі депутати на сесії сперечалися з головою ОВА за розподіл грошей на потреби ЗСУ

У Житомирі депутати на сесії сперечалися з головою ОВА за розподіл грошей на потреби ЗСУ

21 грудня на сесії Житомирської обласної ради депутати облради сперечалися з головою Житомирської обласної військової адміністрації за розподіл грошей на потреби Збройних сил України у 2024 році.

Сесія почалася із суперечки між депутатом обласної ради Сергієм Крамаренком і начальником Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечком. Перед початком розгляду питань порядку денного депутат Сергій Крамаренко запропонував 10 відсотків від бюджету області на наступний рік виділити на потреби ЗСУ.

"Ми чомусь відмовились від повноважень розпорядження бюджетом, але ми маємо висловити свою принципову позицію стосовно підтримки тих людей, які сьогодні нас захищають. У нас перед ними є величезний обов’язок, який ми маємо виконати", — сказав Сергій Крамаренко.

Сергій Крамаренко
Сергій Крамаренко. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Житомир сесія облради
Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Віталій Бунечко відповів, що законодавство забороняє витрачати гроші обласного бюджету на такі потреби. Між Бунечком та Крамаренком почалася суперечка.

"Якби ви дивилися конгрес регіональних влад, де міський голова Житомира запитував, чи можна бюджетами будь-яких рівнів закривати питання ЗСУ, то він отримав відповідь від Міністра оборони, який пояснив, що закупівлями для Міністерства оборони займається виключно Міністерство оборони", — сказав голова ОВА.

Віталій Бунечко
Віталій Бунечко. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Зі слів заступника голови Житомирської облради, через військовий стан питання про розробку та затвердження бюджету області належить до компетенції обласної військової адміністрації.

"Є постанова Кабміну, прийнята у березні минулого року, яка чітко розмежувала повноваження обласних рад і ОВА, і саме питання прийняття бюджету вони віддали до повноважень ОВА, і начальник ОВА цей бюджет підписує", — говорить Володимир Ширма.

Володимир Ширма
Володимир Ширма. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Бюджет області 2024 року буде на 800 мільйонів гривень меншим за бюджет цього року. Це пов’язано із тим, що податок на доходи фізичних осіб надходитиме не до місцевих бюджетів, а до центрального. Бюджет області на наступний рік буде із дефіцитом.

"Ресурс, який ми плануємо наступного року отримати – це власні доходи у розмірі 1,4 млрд. гривень – це майже на 800 мільйонів менше, ніж цьогоріч. При цьому нам всім потрібно забезпечити соціальні виплати, які зростають у наступному році", — сказав директор департаменту фінансів Житомирської ОВА Віктор Венцель.

Віктор Венцель
Віктор Венцель. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Після розгляду питання про розміщення вільних коштів обласного бюджету на депозитах та можливості купівлі державних цінних паперів троє депутатів облради від "Радикальної партії" покинули сесійну залу на знак протесту.

Депутати "Радикальної партії" покинули сесійну залу
Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Сергій Крамаренко пропонував прописати в рішенні, що ці кошти можуть використовуватись виключно для купівлі державних військових облігацій. Після того, як депутати пропозицію не підтримали – Крамаренко та ще двоє депутатів вийшли із зали.

Раніше Суспільне повідомляло, що 20 грудня на засіданні виконкому Житомирської міської ради сперечалися через суми зарплат заступників міського голови.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок