Перейти до основного змісту
У Звягелі завершили громадські обговорення щодо перейменування вулиці на честь полеглого Героя України Андрія Верхогляда

У Звягелі завершили громадські обговорення щодо перейменування вулиці на честь полеглого Героя України Андрія Верхогляда

Андрій Верхогляд
У Звягелі громада визначилася із перейменуванням вулиці на честь Андрія Верхогляда. Колаж: Суспільне Житомир

У Звягелі оголосили результати громадських обговорень щодо перейменування вулиці Співдружності на вулицю полеглого Героя України Андрія Верхогляда, який народився і виріс у Звягелі.

Про це на своєму сайті написала пресслужба Звягельської міськради.

У коментарі Суспільному начальник управління культури і туризму Звягельської міської ради Олександр Широкопояс сказав, що вулицю Співдружності обрали для перейменування на вулицю імені Андрія Верхогляда невипадково.

"Ми довго шукали вулицю для перейменування — консультувалися з родиною Андрія, з місцевими жителями, шукали прив'язки і символізм. Розглядали 5 вулиць, обрали вулицю Співдружності — це вулиця, на якій Андрій жив, також там розташований ліцей, у якому він навчався. Та й самі жителі вулиці Співдружності теж висловилися за це перейменування. За час, який виділили на громадські обговорення, жодні інші пропозиції не надходили, тому 11 грудня наша комісія з питань топоніміки розглянула результати громадських обговорень і рекомендувала вулицю Співдружності до перейменування на вулицю імені Андрія Верхогляда", — розповів Олександр Широкопояс.

Зі слів чиновника, громадські обговорення, які проходили з 6 жовтня по 6 грудня, анонсували на місцевому телебаченні, в газеті та на сайті. Упродовж двох місяців звягеляни могли подати свої пропозиції щодо перейменування вулиці Співдружності, але станом на 6 грудня жодних звернень до міськради не надійшло.

"Коли ми перейменовували вулиці в рамках декомунізації, тоді звягеляни проявляли значну активність і до нас надходило багато пропозицій. У ситуації з перейменуванням на вулицю Андрія Верхогляда, люди підтримали цю ініціативу, тому й не було звернень чи заперечень. Ми на початку цього року змінили в громаді правила — зараз, якщо люди хочуть перейменувати якусь вулицю, провулок, тощо, вони мають зібрати підписи 40% жителів цієї вулиці, які теж підтримують перейменування, і тоді вже звертатися до міськради з цими підписами. В даному випадку однокласники Андрія швидко зібрали необхідні підписи, адже жителі цієї вулиці казали, що й самі хочуть, аби вулицю перейменували на честь Андрія Верхогляда", — сказав Олександр Широкопояс.

Зараз у Звягелі почали розробляти разом із архітекторами відповідний проєкт. Голосувати за перейменування вулиці Співдружності на вулицю імені Андрія Верхогляда планують на сесії Звягельської міськради 21 грудня.

Що відомо про комбата 72-ї бригади імені Чорних Запорожців Андрія Верхогляда

Командир батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців підполковник Андрій "Лівша" Верхогляд з дитинства мріяв стати військовим. Військовими були його дід та батько, цю ж професію обрали собі й Андрій та його брат Дмитро. Андрій воював за Україну з 2016 року, мав кілька поранень, але щоразу повертався на фронт.

У 2014 році, коли почалася російсько-українська війна, Андрій був на другому курсі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У 2016 році після дострокового випуску з академії молодий військовий потрапив на передову. Спершу воював на волноваському напрямку. А наприкінці січня 2017 року підрозділ під командуванням Верхогляда захищав Україну на території авдіївської промзони. Там Андрій отримав перше поранення.

У січні 2017 року Андрій Верхогляд разом із Андрієм Кизилом та побратимами взяв позицію "Алмаз", яку в якості опорного пункту використовували війська ворога. Андрій Кизило, котрому згодом посмертно присвоїли звання Героя України, та ще двоє бійців загинули. А Андрій Верхогляд разом з іншими бійцями утримував позицію і відбивав численні атаки противника до підходу основних сил першого механізованого батальйону. Після тих боїв президент України відзначив високими державними нагородами військовослужбовців 72-ї бригади. 21-річний Андрій Верхогляд і 23-річний Василь Тарасюк були призначені командирами рот першого механізованого батальйону 72-ї ОМБр.

22 червня 2022 року 27-річний Андрій Верхогляд загинув у бою на Світлодарській дузі. 11 грудня йому присвоїли звання Героя України (посмертно). 20 січня 2023 року майору Андрію Верхогляду посмертно присвоїли звання підполковника. Погони підполковника на його могилу, як і заповідав Андрій, привезла співачка Надя Дорофєєва.

Кореспонденти Суспільне Житомир поспілкувалися з рідними та близьми Андрія Верхогляда, які у відеосюжеті розповіли, яким був Андрій за життя: чого хотів, про що мріяв та чого прагнув.

За життя Андрій здобув недержавне звання "Народного героя України" – нагороду йому вручили у 2017 році. У тому ж 2017 він став кавалером ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а у березні 2022 року – ІІ ступеня. У 2019 році Андрій увійшов до списку 30-ти молодих лідерів віком до 30 років за версією видання "KyivPost".

  • Про Андрія Верхогляда, як одного з молодих командирів у війні проти Росії також розповідає фотопроєкт Суспільного.
  • Іменем Андрія Верхогляда назвали одну з вулиць у Києві і присвоїли його ім'я ліцею на Київщині.
  • Першого вересня у Звягелі відкрили меморіальну дошку комбату 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, яку встановили на фасаді ліцею №11, випускником якого був Андрій.
  • Також у вересні Андрію "Лівші" Верхогляду посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин мicтa Борисполя".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок