На Житомирщині епідпоріг по захворюваності на ГРВІ перевищений на 28% — обласний лабораторний центр

На Житомирщині епідпоріг по захворюваності на ГРВІ перевищений на 28% — обласний лабораторний центр

амбулаторія в Житомирі
На Житомирщині епідпоріг по захворюваності на ГРВІ перевищений на 28%. . Фото: Ольга Степуренко/Суспільне Житомир

Станом на четверте грудня на Житомирщині епідпоріг по захворюваності на ГРВІ перевищений на 28%. Рівень захворюваності продовжує зростати.

Про це в коментарі Суспільному розповіла завідувачка відділу епіднагляду Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Лутай.

За її словами, область прийшла до високого рівня інтенсивності епідемічного процесу при ГРВІ.

"Цього тижня перевищення епідпорогу за показниками зафіксовано на 28%. Можна говорити, що у нас високий рівень інтенсивності епідемічного процесу при ГРВІ. Тобто ми вже перейшли до високого рівня інтенсивності. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зростає. Приріст складає плюс 4%. Складно сказати, критично це чи ні, адже ми вже й так у високій інтенсивності захворюваності", — каже Тетяна Лутай.

Станом на четверте грудня на Житомирщині зареєстровано 9129 випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19. Минулого тижня цей показник становив 8873 випадки.

"В абсолютних цифрах це не дуже велика кількість. Плюс 4% або ж 400 людей — для області це невеликий приріст, але все одно захворюваність висока і є приріст, а не зниження. Наша область все ж таки йде шляхом підйому захворюваності на грип та ГРВІ. Але слід зауважити, що нічого надприродного в цьому немає, адже епідемічний процес при будь-яких інфекційних захворюваннях є циклічним. Щодо дітей, то там показник захворюваності на рівні 62%. Таким цей показник був і минулого тижня. І тут теж нічого дивного, адже, якщо діти навчаються стаціонарно, то вони, по суті, є рушійною силою епідемічного процесу. Ситуація може змінитися на краще, коли діти підуть на канікули. Стосовно COVID-19, то тут в області захворюють щотижня до 500 людей. Показники тут поки більш-менш на одному рівні", — розповіла Тетяна Лутай.

Раніше Суспільне повідомляло, що Житомирщина увійшла до трійки областей України, де перевищений епідпоріг на грип та COVID-19, тому можуть вводитися певні обмежувальні протиепідемічні заходи.

У коментарі Суспільному завідувачка відділу епіднагляду Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Лутай розповіла, що хоча показники захворюваності нині перевищують епідеміологічний поріг, проте навантаження на медичну систему не таке, як було в період пандемії COVID-19.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок