Півтора відсотка дітей, які народилися за останні три роки в Житомирському обласному перинатальному центрі, з’явилися на світ передчасно. Станом на 17 листопада у відділенні другого етапу виходжування новонароджених дітей знаходиться 18 таких немовлят. Серед них є двійня, яка народилася у родини з Хорошева.
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення неонатального догляду Житомирського обласного перинатального центру Майя Смоляр.
За її словами, недоношені немовлята це діти, яких не можна зразу виписати додому, їм потрібне лікування та адаптація. Передчасно новонароджених дітей ще називають поспішайками, каже Майя Смоляр, адже вони прийшли у цей світ не тоді, коли їх запрограмували.
Серед дітей, які передчасно народилися в перинатальному центрі — двійнята Аделіна та Даніель. Вони з’явилися на світ в родині Вероніки Подік із Хорошева, яка вдруге стала мамою. 26-річна жінка народила двійню на 31 тижні вагітності.
"Хлопчик і дівчинка народилися 21 жовтня, — розповіла Вероніка. — Гарна вага у дітей, хоч і маленька: дівчинка — 1 кілограм 600 грамів, а хлопчик — 2 кілограми 130 грамів. Був шок, дійсно, вони маленькі, у нас в родині ні у кого таких немає. Але вже є, вже наші дітки".
Вероніка розповіла, що готувалася до передчасних пологів, постійно консультувалася з лікарями.
"Вагітність добре проходила. Попередження були, що буде двійня. Ми готувалися, з лікарями консультувалися. Як Бог дав, так і є. Дочекалися трохи раніше, але вони є", — сказала мама двійнят.
Жінка розповіла, що їй робили кесарів розтин. На пологах був присутній її чоловік. Після народження двійні дітей одразу перевели до реанімації, де вони були 3 дні. А потім дітей перевели до неї.
Завідувачка відділення неонатального догляду обласного перинатального центру Майя Смоляр розповіла, що передчасно народженим дітям кололи медичні препарати для розкриття легень. Лікарка сказала, що такі медикаменти закуповують за гроші обласного перинатального центру.
"Діти народилися дуже важкими, погано дихали, у них були нерозвинуті легені. Тому кожна дитинка отримала препарат, аби легені розкрилися. Дуже швидко знялись з допоміжної апаратури, яка допомагала дорозвинути легені, дорозкрити їх. Вони перебували на допоміжній вентиляції. Через те, що був введений цей препарат, вдалося дуже швидко їх зняти", — розповіла Майя Смоляр.
Лікарка повідомила, що дітей виписують із нормальною вагою та із сформованими рефлексами.
"Діти йдуть з пристойною вагою. Вони самі їдять, самі дихають, тримають температуру. Вони володіють рефлексами: смоктання, дихання, ковтання, це основні вимоги, які ми ставимо на виписку. Вони отримали свої щеплення і сьогодні вони йдуть додому", — сказала Майя Смоляр.
Також завідувачка відділення сказала про позитивний емоційний стан мами, який допомагав у виходжуванні і дітям, і лікарям.
"Мама адаптована, мама знає, що з ними робити, — каже Майя Смоляр. — В неї дуже хороший настрій, вона з першого дня була налаштована на позитив. А це дуже велике значення має у виходжуванні дітей. Я жодного разу не бачила, щоби вона плакала".
"Дітки підросли, набрали вагу, все добре. Хлопчик 2 кілограми 400, а дівчинка 2 кілограми. До виписки готові, чудові наші дітки", — сказала мама двійнят Вероніка Подік.
За словами завідувачки відділення неонатального догляду Житомирського обласного перинатального центру Майї Смоляр, за останні три роки тенденція із кількість передчасно народженими дітьми залишається незмінною. Щодо загальної народжуваності, то вона впала. Так на листопад 2023 року народилось 1370 немовлят, у порівнянні у 2022 році — 1100, у 2021 році — 1637 дітей.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube