Суд задовольнив заяву Развадовського про припинення його повноважень депутата Житомирської облради: коментар депутата

Суд задовольнив заяву Развадовського про припинення його повноважень депутата Житомирської облради: коментар депутата

Суд задовольнив заяву Развадовського про припинення його повноважень депутата Житомирської облради: коментар депутата
. Фото: Житомирська облрада

7 листопада Шостий апеляційний адміністративний суд постановив достроково припинити повноваження депутата Житомирської обласної ради Віктора Развадовського. Інформація про це з'явилася в житомирських ЗМІ. В коментарі Суспільному Віктор Развадовський підтвердив цю інформацію і сказав, що суд припинив його депутатські повноваження за його ж власною заявою.

За словами Віктора Развадовського, який в облраді очолював фракцію політичної партії "За майбутнє", достроково припинити свої депутатські повноваження він вирішив через стан здоров'я.

"Ще в лютому 2023 року я подав заяву про дострокове складання депутатських повноважень. Мені зараз 64 роки і я маю проблеми зі здоров'ям — свого часу я воював в Афганістані і є інвалідом другої групи по Чорнобилю. Спочатку я лікувався в Україні, а зараз періодично їжджу за кордон, де мені вже зробили одну важку операцію і мають зробити ще одну. За законом діючий депутат має працювати і голосувати за вирішення актуальних питань, проте через стан здоров'я я не можу цього зробити. Тому я написав заяву на облраду про складання повноважень, але, як ви знаєте, депутати облради не підтримали мою заяву", — сказав Развадовський.

Зі слів ексдепутата, він звернувся до Центральної виборчої комісії, де йому сказали, що за законом припинити його депутатські повноваження можуть лише депутати облради шляхом голосування.

"Тоді я звернувся до суду — це був перший суд, який своїм рішенням зобов'язав Житомирську облраду задовольнити моє конституційне право про складання депутатських повноважень, — говорить ексдепутат. — Суд заявив про бездіяльність депутатів облради і зобов'язав їх на найближчій сесії проголосувати за припинення моїх повноважень. Попри рішення суду, на сесії депутати облради знову не проголосували за це. Пан Ширма (заступник голови Житомирської облради Володимир Ширма — ред.) подав апеляцію на рішення суду".

Віктор Развадовський розповів, що також подав апеляцію і суд об'єднав розгляд цих двох апеляцій.

"7 листопада суд ухвалив рішення достроково припинити мої депутатські повноваження, далі рішення надіслали на територіальну комісію (Житомирська обласна територіальна виборча комісія — ред.) — там його виконали і визначили, що замість мене наступною за списком проходить Гула (Раїса Гула — ред.). Я знаю, що в жовтій пресі та соцмережах було чимало різних пліток з приводу мого виїзду за кордон. Але я не порушував при цьому закон. На початку березня 2022 року мій дім у Стоянці розбомбили росіяни. Я повіз до Луцька колону машин з малолітніми дітьми і теж поїхав за кордон. На той момент мені було 63 роки, я мав проблеми зі здоров'ям, які з часом лише ускладнилися, але я ж не буду ходити з транспарантом і всім про це розповідати. За законом я мав повне право виїжджати за кордон. Там я купив і передав обладнання для ЗСУ на суму у п'ять мільйонів гривень, дані про це я вніс у декларацію. І я вважаю, що це було корисніше, ніж якби я тоді сидів в Україні у підвалі, бо воювати я ж все одно не зміг би", — розповів Развадовський.

Суд, Віктор Развадовський, припинення депутатських повноважень
Постанова Житомирської обласної територіальної виборчої комісії Житомирської області про виконання рішення суду щодо припинення повноважень депутата облради Віктора Развадовського. Документ надано Суспільному Житомир Віктором Развадовським

Ексдепутат каже, що зараз перебуває в Україні, хоча найближчим часом знову збирається на лікування за кордон.

"Мій стан здоров'я не дозволяє мені йти воювати, на відміну від багатьох депутатів облради, які могли б піти захищати країну і принесли б, я вважаю, їй там більше користі, ніж в стінах облради. А гроші краще спрямувати на допомогу ЗСУ, купивши дронів на армію. Облрада, яка не виконує закони України, не дотримується Конституції та конституційних прав людини, повинна саморозпуститись. Коли я міг воювати, я не ховався. Зараз підлікуюся і буду дивитися, чим іще зможу бути корисним нашій державі і як їй допомогти", — розповів у коментарі журналістам Суспільного Житомир колишній депутат.

Що відомо про справу зі складання повноважень

депутатом Віктором Развадовським

Депутат Житомирської облради Віктор Развадовський написав заяву про припинення своїх депутатських повноважень 1 лютого 2023 року. Також заяву про складання повноважень 13 лютого написав депутат Олександр Савченко. Обидва депутати є представниками фракції "За майбутнє".

Вперше питання про припинення повноважень двох депутатів поставили на порядок денний 16 березня на 14 сесії облради. Тоді депутати облради не підтримали обидва проєкти рішень.

27 квітня на засіданні 15 сесії Житомирської облради депутати знову не підтримали дострокове припинення повноважень Віктора Развадовського та Олександра Савченка.

Не підтримали вони рішення про дострокове припинення повноважень Віктора Развадовського та Олександра Савченка і втретє — на 16 сесії обласної ради 17 серпня.

В серпні у коментарі Суспільному заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма сказав, що хоч обидва депутати самі написали заяви про дострокове припинення депутатських повноважень, за законом про місцеве самоврядування їх потрібно виносити на сесію, обговорювати та ухвалювати спільне рішення.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок