У вільний від навчання час студенти Поліського національного університету у Житомирі гуртуються та виготовляють для військових ароматизовані окопні свічки. Завдяки їм на фронті можна не тільки приготувати їжу та обігрітись, а й розморозити техніку.
Про це Суспільному розповів координатор волонтерського руху Поліського національного університету Денис Ліпінський.
"Ми розуміємо, що хлопцям потрібно хоч якось нагрітися. Ми наливаємо як маленькі, так і великі свічки. Маленькі свічки йдуть в окопи. Але йде зима, і потрібно гріти техніку, щоб вона завелася у мороз. Ми спілкувалися з військовими. Вони розповіли, що беруть дві-три такі свічки під двигун. Одна година — і навіть при мінус п'ятнадцять градусів хлопці техніку заводили", — зауважив Денис Ліпінський.


Виготовляти свічки студентам допомагає місцева недільна школа. Координатор волонтерського руху розповів, що вона надала понад сто кілограмів парафіну.
"З нами зв'язалась недільна школа. У них був ароматизований парафін. Вони нам його віддали, щоб ми виготовляли окопні свічки. Ваніль, апельсин, вишня, виноград виділяють свій аромат і це створить хоч якусь ауру в окопах", — розповів Денис Ліпінський.


Координатор волонтерського руху каже, що за один день виготовляють близько двохсот свічок.
"Ми розуміємо, що потрібно допомагати хлопцям, бо якщо ми не будемо цього робити, то війна прийде знову у нашу область. Близько 400 штук має бути залито, але ще крутять. Якщо буде більше, то працюватимемо сьогодні доти, доки всі не заллємо", — розповів Денис Ліпінський.


"Я раніше в'язав сітки, — каже студент Поліського національного університету Назар Шиманський. — Тепер вирішив долучитись до виготовлення окопних свічок. Треба якось наближати перемогу. Одна-дві годинки, а вже скільки роботи зробили".

"Це мінімальна допомога, яку ми можемо зробити для наших воїнів. У мене багато знайомих і родичів, які зараз перебувають на передовій. І все, що я можу, — це допомагати їм цими свічками. Хотілося б, звичайно, щоб воно все швидше закінчилося, щоб ми вже не крутили ці свічки, а чекали воїнів вже вдома", — каже студентка Поліського національного університету Ольга Чипорнюк.


Батько другокурсника Володимира — військовий. Хлопець каже, що за допомогою свічок на передовій гріються та підігрівають їжу.
"У мене тато — військовий, тому я розумію, як це. Така свічка горить в середньому дві-три години. Можна і обігрітись, і підігріти якусь кашу, якусь їжу", — розповів студент Поліського національного університету Володимир Климчук.


З квітня 2023 року студенти виготовили півтори тисячі окопних свічок, які за запитом відправляють військовим на передову.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: