22 липня 2023 року в місті Коростень сталося вбивство. Через три місяці підозрюваного звільнили з-під варти, оскільки суд не продовжив запобіжний захід.
Про це Суспільному розповіла дружина загиблого Ганна Козакевич. За її словами, підозрюваного помістили в СІЗО на три місяці. Після закінчення цього терміну суд не продовжив запобіжний захід.
"Так сталося, що слідчий пропустив терміни подання клопотання про продовження тримання підозрюваного під вартою. Його випустили. Є рішення й ухвала суду. Підозрюваного випустили без жодного запобіжного заходу. В мене є двоє неповнолітніх дітей, я хвилююся за їхнє життя та здоров'я і за своє життя та здоров'я також", — каже Ганна Козакевич.
Прессекретарка Коростенського міськрайонного суду Ілона Захарова розповіла, що термін тримання під вартою не продовжили, оскільки до слідчого судді не подали клопотання.
"Відповідно до частини 3 статті 197 "Строк дії ухвали про тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою"Кримінального процесуального кодексу України строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах саме цього встановленого терміну. Оскільки прокурор посилався на те, що строк досудового розслідування зупинили, тому не вважається, що він закінчився. Законодавством не передбачено такої можливості застосовувати запобіжний захід в межах, які не визначені", — повідомила Ілона Захарова.
Речниця Головного управління Нацполіції у Житомирській області Вікторія Дубовик у коментарі кореспондентам Суспільного сказала, що клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою подавалося двічі.
"16 жовтня подавалося клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою — це клопотання подавала прокуратура. 18 жовтня відбулося судове засідання, але суд відмовив у клопотанні. Наступного дня, 19 жовтня, слідчий поліції надав нове клопотання. Судове засідання відбулося 23 жовтня. На той момент вже закінчився термін тримання під вартою підозрюваного. Тим не менше 26 жовтня слідчі поліції завершили досудове розслідування і 27 жовтня матеріали скерували до суду", — поінформувала речниця Головного управління Нацполіції в області Вікторія Дубовик.
Кореспонденти Суспільного зв'язалися телефоном зі слідчим, який веде справу — Дмитром Бутняковим. Чоловік не дозволив оприлюднити розмову, проте розповів, що терміни подання клопотання ним не були протерміновані, а рішення про запобіжний захід ухвалив суд.
Начальник слідчого відділення Коростенського райуправління поліції Олексій Ковальов розповів, що з боку працівників слідчого відділення будь-яких порушень кримінально-процесуального законодавства не було.
"Слідчий двічі направляв клопотання про продовження строків досудового розслідування, але суд не брав їх до уваги. У суді винесли ухвали про відмову у продовженні строків тримання під вартою підозрюваного. Відтак прокурор направив апеляцію з метою оскарження цієї ухвали", — повідомив Олексій Ковальов.
Свідок події Микола Бех розповів про події 22 липня 2023 року, які сталися в дворі його будинку. Того вечора чоловік вийшов на балкон та став свідком конфлікту.
"На відстані 1,5 — 2 метри він стояв. Я по голосу впізнав, що це Василь, загиблий. Бачу, що ліхтарик світить, хтось на телефон знімав і світив. Підозрюваний щось дістав. Це зараз я знаю, що це була якась "піка". Щось так раз — і все, людина присіла", — розповів Микола Бех.
Павло Білошицький, родич загиблого Василя, говорить, що вони разом встановлювали в дворі стіл та лавки. Через це і виник конфлікт із підозрюваним.
"О 22:00 годині ми починали розходитися, збиратися, оскільки незабаром комендантська година. Поки ми сиділи відпочивали з 20:00 до 22:00 години, підозрюваний сидів на лавці напроти нас, ходив біля нас, нічого нам не казав і ми йому нічого не казали. Коли ми вже почали збиратися, він встав і біля нас сходив до туалету, буквально пару метрів біля нас, біля паркану. На що йому сказали: "Як ходити до туалету, то тут можна, сам казав, що тут будуть ходити до туалету, а як столик збудувати, то не можна". На що він відповів: "Підійдіть, подивіться". До нього, звісно, ніхто не підійшов. Він через пару хвилин підійшов до нас. Праву руку тримав на поясі. Підійшов до Василя і штовхнув його плечем. Василь у відповідь його відштовхнув. Він відійшов на пару метрів. Василь почав вставати, підійшов сюди, а підозрюваний підійшов і наніс йому удар в груди", — розповів Павло Білошицький.
Павло відвіз пораненого в лікарню, проте за годину Василь помер. За словами ще одного свідка Андрія Рев'якіна, який в той час був на місці події, підозрюваний після скоєного продовжував погрожувати оточуючим.
"Після того приїхала поліція, і він навіть вибіг на поліцію з криками і матами", — сказав Андрій Рев'якін.
Дружина загиблого Ганна Козакевич розповіла, що після суду підозрюваний звернувся до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки й хоче уникнути покарання, вступивши до лав Збройних сил України.
Кореспонденти Суспільного намагалися отримати коментар підозрюваного через його матір, проте вона відмовилася коментувати в телефонному режимі або через відеозв'язок. За нею залишається право висловити її позицію.
Адвокат потерпілої Руслан Каліманчук розповів, що у зв'язку з воєнним станом, людина, яка обвинувачується в категорії певних злочинів, може звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки і піти на службу.
"Якщо таке рішення прийме відповідний орган, і підозрюваний піде на службу в Збройні сили України, то кримінальне провадження призупинять на час проходження служби, а після закінчення служби знову ж відновлять і буде проводитися судове слідство. Разом із тим, якщо він буде перебувати на навчанні, то суд в праві викликати його на судові засідання, і він зобов'язаний буде прибути", — пояснив Руслан Каліманчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: