У Житомирі подружжя підприємців отримали державний грант 250 тисяч гривень для розвитку власної справи — друкування прапорів, виготовлення патріотичного одягу та військових шевронів. За отримані кошти придбали широкоформатний принтер та каландр.
Про це Суспільному розповіла підприємиця Анастасія Паливода.
За її словами, про можливість отримати грант вона дізналася від знайомої. Жінка говорить, що спочатку разом зі своєю з командою розробили бізнес-план, після чого пройшли співбесіду, і отримали 250 тисяч гривень для розвитку підприємства.
"Все пройшло дуже швидко. Усім рекомендую. Крім того, я знаю, що існують програми, які допомагають не лише існуючим бізнесам, але й стартапам. Тому, якщо у вас є класна ідея, держава підтримує та виділяє фінансову підтримку для розвитку малого бізнесу", — сказала підприємиця.
Анастасія Паливода розповідає, що за умовою гранту потрібно розширити штат працівників, тож на їхньому виробництві з’явилися дві швачки. Адже окрім виготовлення прапорів, мають велике виробництво військових нашивок.
"У нас є вишивальне виробництво з великими станками, які вишивають велику кількість одиниць. Зараз існує великий попит на військові нашивки, і ми виготовляємо безліч різних видів. Ми також займаємось друкуванням на текстилі та брендуванням, і мали багато запитів на виготовлення прапорів. Зважаючи на поточну ситуацію в країні, було дуже багато замовлень. Раніше ми опосередковували їх, а тепер, завдяки отриманому гранту, ми придбали принтер для друкування. Нині виробляємо прапори самостійно", — каже Анастасія Паливода.
Такий принтер можна використовувати для різноманітного друку.
"Далі плануємо використовувати його для друку на футбольних формах та текстилі. Текстильні вироби можна зшивати, створюючи повноцінні вироби", — сказала підприємиця.
Працівник виробництва, Олександр Паливода, пояснив, що за принтером працюють один спеціаліст і його помічник. Для друку одного прапора та його нанесення на тканину потрібно близько пів години.
"Ми використовуємо спеціальні фарби, які наносяться на папір, а потім за допомогою спеціального каландра, що стоїть поруч, вони переносяться з паперу на тканину. В результаті ми отримуємо прапор", — говорить Олександр Паливода.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube