У Бердичеві на Житомирщині волонтер та ексрозвідник Назар Двірченко і колишній командир роти 95-ї бригади Олександр Сурмач створили бренд одягу "Palai". Частину прибутку від реалізації речей — 25% передають на реабілітацію захисників, які отримали поранення.
Один із засновників бренду Назар Двірченко розповів, що перша партія замовлень — 500 футболок із логотипом та одним коротшим рукавом, що символізує підтримку воїнів, які втратили кінцівки на війні.
"Я якось вийшов з тренування і побачив, що на вулиці стояв хлопець. У нього одна штанина була піднята, і я побачив протез. Він помітив, що я подивився на його протез, і йому стало трохи ніяково. Тоді у мене і з'явилася ідея пошити речі, в яких один рукав або штанина будуть коротшими, щоб це символізувало, що ми підтримуємо цих людей, не забуваємо про них і робимо свій внесок. 25% з прибутку будуть йти на реабілітацію військових", — каже Назар Двірченко.
Власниця швейного підприємства Олена Марач розповіла, що їй сподобалась ідея шити брендовий одяг в підтримку поранених військових.
"Задум дуже крутий, сам виріб індивідуальний. Відшиваємо велику кількість футболок влітку, перед початком літа. Напевно рік ми відшивали тільки зразки, підбирали тканину, підбирали модель, вишивку. Підбирали нитки на вишивку для того, щоб було якісно і гарно виглядало. Потім розробляли сам логотип. Щось виходило, щось не виходило. Назар тестував ці футболки. Дарував знайомим, на заходах різних дарував. Люди тестували, ми вносили корективи", — розповідає Олена Марач.
Логотип бренду "Palai" означає палати, любити свою професію, каже Назар Двірченко.
"Розробив логотип 19-річний хлопець із Херсона. А вишивку на рукаві створила мама. Це символ свободи і незламності", — сказав Назар Двірченко.
Назар розповідає, коли купують одну футболку, другу безкоштовно отримує військовий із пораненням. Продають брендовий одяг в інтернет-магазині, в спортивних та сувенірних магазинах.
Продавчиня Поліна каже, що за тиждень продала дві такі футболки.
"Люди запитують, цікавляться. До нас частіше заходять військові люди, тому що ми виготовляємо шеврони. Вони знають, що це за бренд і цікавляться ним", — каже Поліна Лисак.
"У нас в Бердичеві всі знають про цей бренд, тому що 25% з продажу футболки йде на лікування наших захисників", — каже продавчиня Марина Мельник.
Назар Двірченко розповів, що поступово асортимент речей збільшиться.
"Ми вже відшили куртки, худі. Також бананки в нас є, гарні шкіряні. Плануємо і далі розширювати асортимент виробів", — сказав Назар Двірченко.
Назар розповідає, що за зароблені гроші планує повезти 15 захисників, які мають поранення, на спортивно-оздоровчу реабілітацію у Трускавець, а також створити в Бердичеві хаб, де ветерани безкоштовно займатимуться спортом та отримуватимуть допомогу психолога.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: