У Бердичеві зубний технік військового госпіталю В’ячеслав Міщенко фотографує равликів, бедриків, пейзажі та дику природу. Чоловік був у десятці кращих макрофотографів світу. В 2014 році переміг на престижному американському конкурсі "Lucy Awаrds", а в Японії видали збірку з його фотороботами.
Військовий медик В’ячеслав Міщенко поділився з кореспондентами Суспільного своєю історією та захопленням фотографією і природою. За фахом він медик та більше 20 років працює зубним техніком у військовому госпіталі., а любов до фотографії та природи успадкував від свого батька.
"Щодо фотографії, я ніде не отримував спеціальної освіти ні в цьому напрямку, ні в мистецтві. Я відчуваю кольори, композицію. Фотографія супроводжує мене з дитинства. В ті часи були популярні аналогові фотоапарати — "Смена", "Зеніт", "ФЕД", і мій батько користувався ними. У 10-11 я почав фотографувати і ось так фотографія увійшла в моє життя", — згадує В’ячеслав Міщенко.
Фотохудожник розповідає, що в 90-х роках не просто було займатися макрофотографією, іноді він це робив ледь не навпомацки.
"Використовував кільця та об'єктив "Юпітер", і це були муки. Ти навіть не знав, що саме вийшло, знімав десятки плівок. Потім, коли ти проявляв їх, бачив результат, і велика частина знімків була бракована", — говорить В’ячеслав Міщенко.
В’ячеслав каже, що сучасні технології значно полегшують фотографію, але успішний знімок все одно вимагає ретельної підготовки та терпіння.
"Клац-клац-клац — так не вийде, це треба продумати. Кожен вдалий кадр вимагає підготовки. Наприклад, чорні лелеки дуже лякливі і роблять гнізда далеко в лісі. На Житомирщині, якщо я не помиляюся, оселяється дванадцять чи чотирнадцять пар. А тут я в Бистрику дивлюся на полі сидить дванадцять лелек. Я їх вистежував близько тижня поки знайшов, де вони гніздяться. Зробив скрадок, приїхав о четвертій ранку і не дихав, щоб їх сфотографувати", — пригадує фотохудожник.
Зі слів В’ячеслава Міщенко, в 2014 році, не маючи спеціальної освіти з фотографування та підтримкою друзів, він зробив знімки та переміг на американському конкурсі "Lucy Awards".
"Це були фотографії равликів. Було п'ять робіт, і одна з них визнана найкращою в номінаціях "Дика природа" і "Відкриття року", — говорить фотохудожник. — Роботу, яка отримала перемогу, я зробив "фуджиком" — це не дзеркальний фотоапарат. Всі були в шоці. Це доводить те, що важливіше не обладнання, яке ви використовуєте, а те, що маєте у голові. Я входив у десятку кращих макрофотографів світу".
Окрім участі в різних конкурсах, В’ячеслав влаштовував фотовиставки в Україні і за кордоном, а японці надрукували збірку з його знімками.
"У цю збірку увійшли фотографії равликів та бедриків, кожна з яких підписана їхніми хоку. А також вони найняли поета, який до цих світлин написав вірші. Одна з фотографій обійшла майже весь світ, настільки була вдалою. Хотілося б і в Україні мати таке визнання, як за кордоном. Там це все більш розвинуто і більше тебе знають, ніж в Україні", — сказав В’ячеслав Міщенко.
В’ячеслав Міщенко говорить, що для досягнення популярності в Україні, є ще багато роботи в цьому напрямку.
"Ми маємо чудові міста, прекрасні краєвиди і різноманітні пейзажі. Україна універсальна країна від моря до Карпат. Є безліч чудових місць для подорожей і фотографування", — каже фотохудожник В’ячеслав Міщенко.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube