9 жовтня у Житомирській територіальній громаді працівники департаменту соціальної політики міськради розпочали вибірково перевіряти оселі, власники яких за програмою "Прихисток" взяли на безоплатне проживання переселенців.
Про це Суспільному розповіла керівниця відділу обслуговування пільгових категорій населення департаменту Олена Любар.
За її словами, рішення про вибіркові обходи квартир, в яких живуть переселенці, ухвалили на засіданні міськвиконкому 20 вересня відповідно до постанови Кабінету міністрів України.
"У вересні внесли зміни до порядку, а саме: до пункту восьмого. Змінами, передбачено, що представники уповноваженого органу зобов’язані вибірково перевіряти інформацію від власників осель, які подають заяви на отримання компенсації за прихисток переселенців. Зокрема, ми маємо перевіряти сам факт проживання внутрішньо переселених осіб за вказаною адресою, а також їх особисті документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідку ВПО та документ про реєстрацію. Окрім цього, ми перевіряємо, чи справді ці люди живуть безоплатно. Мета таких обходів — перевірити не самих переселенців, а достовірність інформації від власника житла, який їх поселив у своєму помешканні", — розповіла Олена Любар.
9 жовтня робочі групи, до складу яких увійшли працівники міського департаменту соціальної політики, побували в оселі, яку, за документами, безоплатно винаймає в одного із жителів громади переселенка із Херсона Ірина. Перевіряли, чи справді у квартирі проживають переселенці.
Ірина розповіла, що цю квартиру у Житомирі вони знайшли самі. Платять тільки комірне, за оренду оселі власники грошей не беруть.
За її словами, із Херсона вони виїхали через постійні обстріли російських військ у червні минулого року — спочатку вирушили до Хмельницького, а 26 вересня 2023 року перебралися до Житомира. Каже, що це був один із найважчих періодів у їхньому житті.
Раніше директорка міського департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір розповідала Суспільному, що на території Житомирської громади з видачою довідок зареєстровано більше 13 тисяч переселенців. Близько 800 із них живуть у родинах житомирян безоплатно за програмою "Прихисток". Загалом таких сімей у Житомирі 276.
Жителям громади, які безоплатно надали житло переселенцям держава за програмою "Прихисток" в неопалювальний період платить по 450 гривень у місяць за одного переселенця і по 900 гривень за одного — в опалювальний період.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube