У Коростені все ж вирішили будувати стаціонарне укриття в ліцеї №8 — потрібні 27 мільйонів виділять з міського бюджету

У Коростені все ж вирішили будувати стаціонарне укриття в ліцеї №8 — потрібні 27 мільйонів виділять з міського бюджету

У Коростені в ліцею №8 вирішили будувати стаціонарне укриття
У Коростені в ліцею №8 вирішили будувати стаціонарне укриття. Коростень, Житомирщина, 19 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

22 вересня на виробничій нараді Коростенського міського голови з його заступниками попередньо дійшли рішення будувати в ліцеї №8 стаціонарне протирадіаційне укриття замість модульного, як-то було вирішено до цього. 27 мільйонів гривень, яких не вистачає для будівництва укриття, збираються виділити на позачерговій сесії Коростенської міськради 26 вересня із коштів від перевиконання бюджету.

Про це в коментарі Суспільному розповів заступник Коростенського міського голови Олександр Синицький.

Це вже вп'яте у Коростені змінюють рішення щодо будівництва укриття для ліцею №8.

У коментарі Суспільному 19 вересня Олександр Синицький говорив, що для ліцею №8 будуватимуть саме модульне укриття, а не стаціонарне. Зараз же, за його словами, вони детальніше вивчили питання і з'ясували, що на модульне укриття потрібно буде майже стільки ж грошей, скільки й на стаціонарне.

"За проєктно-кошторисною документацією на стаціонарне протирадіаційне укриття, виконане за всіма вимогами категорійності, визначеними для нашої зони проживання, потрібно 37 мільйонів гривень. Ми вивчили це питання, поговорили з виробниками модульних укриттів. Нам порахували все — з привезенням, установкою, підключенням всіх комунікацій і усім іншим це десь 30 мільйонів гривень. Окрім іншого, хоч вони (модульні укриття — ред.) і сертифіковані — такі, як, наприклад в Житомирі стоять, які можливо заглибити і так далі, але для нашої зони і категорійності нашого міста вони, виявляється, не підходять. І не кожен виробник дає гарантію на те, що, якщо ми впишемося в це, то дотримаємося усіх умов. Тому повернулися до варіанту стаціонарного протирадіаційного укриття і знайшли для цього гроші", — каже Олександр Синицький.

Олександр Синицький
Олександр Синицький. Фото Суспільного Житомир

На стаціонарне укриття раніше Коростенська міськрада виділила три мільйони гривень, ще сім мільйонів міськрада отримала у вигляді державної субвенції. Потрібні ще 27 мільйонів.

"Прийняли рішення зібрати позачергову сесію міськради, на якій виділити суму, якої не вистачає — 27 мільйонів гривень. У вівторок на позачерговій сесії буде прийняте рішення про виділення цієї суми на будівництво захисного укриття подвійного призначення протирадіаційного укриття для ліцею №8. Від початку ми не знали, що наше місто категороване і не розраховували на таку величезну суму грошей. На жаль, держава не надає нам підтримку, але ми знайшли ці 27 мільйонів, щоб вийти на суму 37 мільйонів і в повному обсязі профінансувати проєкт. Ми зробимо перерозподіл коштів від перевиконання бюджету. У нас в бюджеті ще була сума — невелика, звісно, але все воно зробиться і те, що планувалося на інші потреби, ми спрямуємо на укриття", — сказав заступник Коростенського міського голови і додав, що 25 вересня в міськраді перед сесією збиратимуть бюджетну комісію, де обговорять усі моменти, щоб на сесії остаточно прийняте питання виділення грошей.

Що відомо про будівництво укриття в ліцеї №8 у Коростені

Як раніше повідомляло Суспільне, в Коростенському ліцеї №8 відсутнє укриття, через що майже 500 учнів навчаються онлайн. 19 квітня 2023 року батьки, вчителі та учні Коростенського ліцею прийшли на збори, де звернулися до влади міста, щоб прискорити будівництво укриття. Будівництво укриття розпочали у листопаді 2022 року і потім зупинили.

В травні 2023 року міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Тоді Володимир Вигівський сказав, що якщо держава не дасть гроші на укриття для восьмого ліцею, то місто буде будувати своїми силами.

23 липня перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський під час прямого ефіру сказав, що проєкт на будівництво укриття в ліцеї №8 вже розробили. Після проходження експертизи будуть розпочаті тендерні процедури.

Дату початку будівництва укриття у коростенському ліцеї №8 змістили — укриття планують збудувати орієнтовно у грудні, а не до першого вересня, як це планувалося спочатку.

19 вересня у коментарі Суспільному в міськраді розповіли, що в ліцеї № 8 для дітей та працівників навчального закладу будуватимуть не стаціонарне, а модульне укриття, оскільки на будівництво стаціонарного укриття потрібно буде знайти ще 27 мільйонів гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок