У Малинській громаді за гроші Програми розвитку ООН відремонтують п'ять шкіл, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. У першому етапі ремонтуватимуть два ліцеї у Малині, у другому — три ліцеї в селах громади. Зараз ремонтують ліцей №5, що розташований поруч із об'єктом інфраструктури. Його росіяни обстрілювали кілька разів.
Про це Суспільному розповіла директорка ліцею №5 Світлана Амерханян.
За її словами, внаслідок атак у закладі повилітали вікна, пошкоджений дах та штукатурка зсередини.
"Буде перештукатурено стіни у всіх коридорах, замінена підлога у спортивному залі, також відремонтуємо стелю у спортивному залі. В їдальні також замінимо підлогу, стелю і приведемо у сучасний вигляд шкільний коридор", — розповіла Світлана Амерханян.
За словами директорки, до кінця листопада 2023 року будівельники планують завершити роботи, але через відсутність укриття навчання офлайн не буде.
"Школа розміщена у такій місцевості, де дуже високі ґрунтові води і ми не можемо обладнати укриття належним чином. У нас його взагалі немає. Тому ми сподіваємося, що потрапимо ще в один проєкт, щоб нам встановили укриття. Тоді ми зможемо говорити про повернення дітей до школи", — каже Світлана Амерханян.
Зараз учні ліцею №5 навчаються неподалік, у приміщенні дитсадка.
Фінансує ООН і відновлювальні роботи у Малинському ліцеї №1. Тут ремонтують перший поверх — перекладають плитку і латають тріщини на стінах. Окрім ремонту, за гроші ООН закуплять меблі та інвентар, каже директорка Лариса Никитчук.
"Будуть меблі, сучасні учнівські столи, парти і дошки на шість класів", — повідомила Лариса Никитчук.
Поки тривають роботи, понад 800 школярів навчаються за змішаною формою.
"Перші і п'яті класи навчаються очно кожного дня, використовуючи два корпуси. Решту дітей навчаємо дистанційно", — розповіла Лариса Никитчук.
До програми розвитку ООН потрапили і три сільські навчальні заклади. На кожен із них виділили по 200 тисяч євро.
"У нас 19 закладів загальної середньої освіти, — розповідає начальник управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання Малинської міської ради Віталій Коробейник. — Під час активної фази військових дій пошкоджень зазнали вісім із них. П'ять із них потрапили під програму відбудови ПРООН. На кожен із об'єктів виділяється по 200 тисяч євро. Ще два навчальні заклади потрапили під державну програму відновлення. Любовицька початкова школа з цих восьми закладів найбільше постраждала, бо там було практично пряме попадання. Заклад функціонує, нам вдалося своїми силами його практично відновити, але він чекає своєї черги".
Раніше Суспільне повідомляло, що Житомирщина отримала 100 мільйонів гривень від Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні на ремонт і модернізацію шкіл. 40 мільйонів гривень виділили обласному центру, 60 — Коростеню та Малину.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube