17 серпня на Соборному майдані у Житомирі зібралися військовослужбовці Збройних сил України, щоб підтримати свого колегу, якому погрожували учасники угруповання і вимагали неіснуючий борг.
Про це з місця події повідомив кореспондент Суспільного Дмитро Клименко.
За його словами, близько 40 військових зібралися і вимагають справедливого суду та взяття під варту підозрюваних у рекеті. У них є побоювання, що учасників угруповання можуть відпустити під заставу.
"Хочу пересвідчитися, що суд прийме справедливе рішення і візьме затриманих 16 серпня учасників угруповання під варту", — розповів Суспільному військовослужбовець ЗСУ Петро.
У коментарі Суспільному пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк розповіла, що Служба безпеки України спільно з Національною поліцією знешкодила банду підозрюваних у рекеті, яка діяла на Житомирщині та тримала в страху населення Житомирської області.
"Встановлено, що зловмисники "вибивали" з людей надумані борги або "вибивали" з них гроші під приводом штучно створених конфліктних ситуацій. Якщо люди не погоджувалися сплачувати так звану "данину", вони вивозили їх до спеціально облаштованих катівень у Коростишеві. Наразі правоохоронці перевіряють також інформацію щодо зґвалтування підозрюваними у рекеті декількох місцевих жінок. Вони примушували людей платити їм гроші або переписувати майно під погрозами, застосовуючи психологічний, фізичний тиск, погрожуючи вбивствами і каліцтвами не тільки самим так званим "боржникам", а й членам їх родин. Зокрема, співробітники СБУ задокументували факт "вибивання" боргу із діючого військовослужбовця бойової бригади. Співробітники СБУ затримали вісьмох людей: двох лідерів угруповання та шістьох активних членів під час спроби передачі їм чергового траншу "данини", — повідомила Ірина Мартинюк.
16 серпня Суспільне Житомир повідомляло, що правоохоронці затримали учасників злочинного угруповання з Житомирщини, які спеціалізувалися на "вибиванні" неіснуючих боргів. Однією з їхніх жертв став діючий військовий ЗСУ, якого вони побили, вимагаючи 190 тисяч гривень неіснуючого боргу.
Їхні дії кваліфікують за кількома статтями:
- частиною 4 статті 189 "Вимагання передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану";
- частиною 1 статті 263 "Незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами";
- частиною 3 статті 342 "Опір представникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків";
- частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України "Незаконне зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: