На Житомирщині повідомили про підозру у шахрайстві членам злочинного угруповання, яке організувало схему, заволодівши 94 гектарами землі у Чуднівській та Вільшанській громадах. Керував угрупованням начальник підрозділу прикордонного загону. Сума збитків, завданих державі, перевищує два мільйони гривень. Про це у своїх соцмережах повідомляють територіальне управління ДБР у Хмельницькому, а також СБУ та Прокуратура Житомирщини.
Слідство з'ясувало, що начальник підрозділу прикордонного загону для незаконних оборудок із землею використовував свої родинні зв’язки та кумівство з посадовцями офіційних установ.
Також до групи входив директор та юристка одного з приватних аграрних підприємств. Упродовж червня 2022 по січень 2023 років юристка фірми шукала невитребувані у приватну власність землі померлих власників сертифікатів на земельні паї колишніх колгоспів – хто не встиг чи забув оформити належним чином право власності. З’ясувавши дані власників ділянок, від імені їхніх родичів або ж підставних людей члени угруповання підроблювали спадкові документи, формували позовні заяви про визнання спадщини у судовому порядку та зверталися з ними до суду.
У судах група мала "свого" суддю – голову одного з районних судів, який розглядав подані матеріали у спрощеному порядку і без залучення третьої сторони – представників територіальної громади.
Після судів землю перереєстровували на директора агрофірми, його родичів, військових прикордонного загону або ж передавали директору фірми у довгострокову оренду.
За попередніми даними слідства, за такою схемою фірма отримала у власність або користування понад три десятки земельних паїв на території 94 гектарів Чуднівської та Вільшанської громад. Державі було завдано збитків на понад два мільйони гривень.
Під час слідчих дій в адміністративному приміщенні районного суду, ЦНАПу тергромади, прикордонного загону, приватної фірми, а також за місцями проживання усіх фігурантів схеми, виявлено:
- документи з доказами незаконної діяльності;
- 11 тисяч доларів США, ймовірно, одержані від протиправної діяльності;
- зброю травматичної дії та гранату Ф-1 із запалом.
На підставі зібраних доказів директору та юристці агрофірми, а також підполковнику Державної прикордонної служби повідомлено про підозру за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство".
Вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності очільника районного суду і його помічника.
Розслідування триває – правоохоронці встановлюють всі обставини злочинів та з’ясовують точну площу земель, "привласнених" за даною схемою.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube