У селі Городське Коростишівського району вже п'ятнадцятий раз пройшов етнофестиваль "Житичі" у етно-садибі "Поліська хата". На святі було близько сотні людей різного віку і з різних міст України. Це як постійні гості, так і внутрішньо переміщені люди. Про це Суспільному розповіла житомирянка Людмила-Ладаслава Лобачова.
За її словами, господиня етносадиби Інна Величко провела екскурсію та розповіла про історію створення цієї мистецько-етнографічної спадщини.
"Потім запросила всіх на жниварські обряди. Вона поділилася традиціями цього періоду в українській культурі, а після молитви, запалила громничну свічку, окропила всіх непочатою водою та роздала жінкам серпи й запросила на поле жати. За звичаєм, перші два снопи вклала хрест навхрест, а на них поклала хліб. І знову попросила небесної ласки для початку зажинок", – говорить Людмила-Ладаслава Лобачова.
Житомирянка Людмила-Ладаслава Лобачова розповіла, що Інна Величко також продемонструвала та пояснила гостям процес обмолоту зерна ціпом. А потім, на фестивалі всіх пригощали живим хлібом, а також вперше провели майстер-клас з його виготовлення.
"Крім того, всіх гостей порадували смачним кулешем та іншими українськими стравами та смаколиками. На фестивалі виступав Зразковий дитячий ансамбль "Джерельце" під керівництвом Ангеліни Нестерової та аматорські колективи з Житомира розважали присутніх сучасними українськими піснями", – каже Людмила-Ладаслава Лобачова.
Фольклорний етнографічний фестиваль "Житичі" відбувся за традиційної підтримки Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОВА.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube