Засудили за колабораціонізм – на Житомирщині винесли вирок депутату селищної ради, який закликав зустрічати армію РФ

Засудили за колабораціонізм – на Житомирщині винесли вирок депутату селищної ради, який закликав зустрічати армію РФ

Засудили за колабораціонізм – на Житомирщині винесли вирок депутату селищної ради, який закликав зустрічати армію РФ
. Житомирська область, 2023 рік. Фото: Житомирська обласна прокуратура

На Житомирщині винесли вирок депутату селищної ради від забороненої в Україні політичної партії ОПЗЖ. Чоловік закликав зустрічати армію РФ і не чинити опір окупантам. Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, депутата однієї з селищних рад визнали винним у поширенні публічних закликів до підтримки рішень та дій держави-агресора за частиною 1 статті 111-1 "Колабораційна діяльність". Публічне заперечення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики до підтримки рішень або дій держави-агресора, збройних формувань або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України – карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.Кримінального кодексу України.

"Вироком Радомишльського районного суду від 30 червня 2023 року чоловіку призначили покарання – позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади, місцевого самоврядування та посади, пов'язані з наданням публічних послуг строком на 14 років", – повідомила Тетяна Гоша.

Обвинувачений – депутат однієї з селищних рад Житомирського району, обраний від забороненої в Україні політичної партії ОПЗЖ, член депутатської комісії з питань прав людини, правопорядку й законності.

"У березні 2022 року, після повномасштабного збройного вторгнення РФ на територію України, перебуваючи у приміщенні селищної ради, він називав війну "військовою операцією" та закликав своїх виборців не здійснювати спротив окупантам, – розповідає Тетяна Гоша. – Колаборант стверджував, що "скоро прийдуть наші, понаводять порядки і всіх знесуть!".

Досудове розслідування проводило Управління СБУ в області.

Наразі вирок не набрав чинності.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок