Реорганізація школи в Любарській громаді Житомирщини: батьки не згодні і позиватимуться до суду

Реорганізація школи в Любарській громаді Житомирщини: батьки не згодні і позиватимуться до суду

Реорганізація школи в Любарській громаді Житомирщини: батьки не згодні і позиватимуться до суду
в Любарській громаді батьки учнів однієї з шкіл позиватимуться до суду через реорганізацію закладу. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

В Любарській селищній громаді реорганізовують Гринівецьку філію Любарського ліцею №1. Батьки із таким рішенням не згодні і планують судитися із селищною радою. Голова Любарської селищної ради Володимир Герасимчук розповів Суспільному Житомир, що у прийняті рішення про пониження ступеня навчального закладу порушень не було.

За словами Володимира Герасимчука, діти початкових класів залишаться навчатися за місцем проживання, а учні середніх класів навчатимуться в опорному Любарському ліцеї №1. Причина пониження навчального ступеню закладу – зменшення кількості учнів та недофінансування освітньої галузі.

"В навчальному закладі перебуває 55 учнів. Лишається початкова школа і дитячий садочок. Ми розуміємо, що це некомфортно і для батьків, і для дітей. Але, в першу чергу, держава виділяє кошти на кількість дітей, а не на вчителів і не на утримання школи. А кількість дітей зменшується", – говорить Володимир Герасимчук.

Володимир Герасимчук, голова Любарської селищної ради
Володимир Герасимчук, голова Любарської селищної ради. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

У прийняті рішення про пониження ступеня навчального закладу селищний голова порушень не бачить. Каже, що дотрималися всіх норм.

"Це, в першу чергу, попередження про реорганізацію навчального закладу за рік до прийняття рішення. Ми ж не припинили діяльність в травні місяці. Вчителі попереджені, протягом двох місяців проходить певна процедура. Вони попереджені і через два місяця вивільняється певна кількість і вчителів і обслуговуючого персоналу. Тому тут порушень я абсолютно не вбачаю", – сказав селищний голова.

Начальниця відділу освіти селищної ради Наталія Стачук каже, що учні середніх класів здобуватимуть освіту в опорному Любарському ліцеї №1, де більш конкурентне середовище, ніж в Гринівецькій філії ліцею.

"Будемо розглядати виділення додаткових коштів на співфінансування для закупівлі шкільного автобуса, який буде перебувати в селі Гринівці і буде возити дітей і вчителів до Любарського ліцею і в зворотному напрямку. Другий варіант, це оголошено тендерну закупівлю на підвіз дітей, учнів і вчителів", – сказала Наталія Стачук.

Наталія Стачук
Наталія Стачук. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

Батько учня Гринівецького ліцею Анатолій Панасюк каже, що йому буде дуже незручно возити дитину, так як вона потребує сторонньої допомоги і уваги батьків.

Реорганізація школи в Любарській громаді Житомирщини: батьки не згодні і позиватимуться до суду
Анатолій Панасюк. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

Марія Карплюк із сьомого класу та Руслана Прус із восьмого класу Гринівецького ліцею кажуть, що тут у них багато друзів, навчаються в школі як одна сім’я, один одного знають і мають дуже добрих вчителів.

У Людмили Медведчук у Гринівецькому ліцеї навчаються двоє дітей. За словами жінки, рішення щодо пониження навчального ступеню ухвалене із порушенням законодавства.

"Рішення прийнято неправомірно, так як порушені права дітей, порушений регламент процедури, яка проводиться щодо реорганізації школи. Чітко вказано, що має бути обговорення з батьками і доведено до логічного рішення, щоб не дати спротиву громадськості", – каже Людмила Медведчук.

Людмила Медведчук
Людмила Медведчук. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

"На першу сесію, на яку виносилось питання, а це було 26 травня, не було ніде опубліковано в районній газеті про те, що буде сесія і що на сесію винесуть такі питання", – каже директорка Гринівецького ліцею Алла Терищук.

Директорка ліцею Алла Терищук
Директорка ліцею Алла Терищук. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

Батьки з пониженням ступеня навчального закладу не згодні. Мама одного із учнів Оксана Виглядовська каже, що вони позиватимуться до суду.

"Ми не згодні з рішенням наших депутатів і селищного голови, так як вважаємо процедуру реорганізації нашої школи було порушено. І ми вважаємо, що рішенням нашого батьківського комітету є те, що ми будемо позиватися до суду. Відстояти честь нашої школи, і щоб вона працювала надалі і в ній могли навчатися наші діти в такий складний для країни час", – сказала Оксана Виглядовська.

Реорганізація школи в Любарській громаді Житомирщини: батьки не згодні і позиватимуться до суду
Оксана Виглядовська. Любарська громада, Житомирська область. 29 червня 2023 року. Фото: Олена Кучмій для Суспільне Житомир

Окрім Гринівецького ліцею, пониження навчального ступеню відбулось у школах сіл Коваленки та Веселка, розповів селищний голова.

"На цей рік в нас було недофінансування 15 мільйонів гривень. Ми розпочали рік вже в мінус 15 мільйонів, і сім мільйонів гривень вже на минулій сесії виділили на дофінансування даної галузі з місцевого бюджету", – розповів Володимир Герасимчук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок