Кореспонденти Суспільного відвідали сховища та укриття медичних закладів Житомира – із трьох лікарень та чотирьох поліклінік укриттів не мають дві поліклініки. У медзакладах, де є укриття, показали, в якому вони стані; а там, де їх немає – розповіли, куди йдуть пацієнти під час оголошення повітряної тривоги.
Генеральний директор Житомирської обласної лікарні імені О.Ф. Гербачевського Богдан Леськів показує журналістам сховище у їхньому медзакладі. Каже, що розраховане воно не лише на персонал та пацієнтів – сюди можуть прийти і мешканці навколишніх будинків, і люди з вулиці.
"Це сховище обладнали в обласній консультативно-діагностичній поліклініці для того, щоб і наші працівники, і наші відвідувачі, і громадяни з вулиць могли прийти і перечекати тривогу. Тут доволі потужна будівля із товстим фундаментом та перекриттям. Крім того, тут є три окремі виходи на випадок, якщо один буде перекритий", – розповідає Богдан Леськів.
Зі слів Богдана Леськіва, одночасно тут можуть перебувати до трьохсот людей. В одному із корпусів лікарні є сховище цивільного захисту, на ремонт та обладнання якого з обласного бюджету виділили 18 мільйонів гривень. Сховище має два запасні виходи, автономне енергопостачання і водопостачання та систему фільтрації води й повітря.
В першій поліклініці першої міської лікарні укриття немає. Сестра-господиня Ніна Круть говорить, що поліклініка відкрилася після Другої світової війни і підвального приміщення тут не передбачили. Пацієнти та лікарі ходять в найближче до них укриття Житомирського держуніверситету імені Івана Франка.
Оголошення про те, що укриття у медзакладі немає, розмістили при вході до поліклініки, але не всі пацієнти його прочитали. На питання журналіста Суспільного, де знаходиться укриття, відвідувачі відповідають, що воно у підвалі.
В першій міській лікарні, зі слів заступника директора медзакладу Василя Безленка, є два укриття. Одне з них знаходиться у корпусі з пологовим та хірургічним відділенням. Пацієнти можуть спуститися туди з першого поверху відділення, є також вхід і з вулиці.
Укриття розраховане на 100 людей.
"У кожному відділенні є лікар – він разом з медичним персоналом скеровує всіх у підвальне приміщення", – каже завідувачка пологового відділення Світлана Данилюк.
Також ще одне укриття на двісті людей є у підвалі терапевтичного корпусу першої міської лікарні.
В другій поліклініці, що на вулиці Вітрука, укриття немає – працівники ховаються у сховищі Прозорого офісу, що за 200 метрів від медзакладу.
У поліклініці на вулиці Лесі Українки відвідувачі ховаються у підвалі.
У другій міській лікарні на вулиці Романа Шухевича сховище облаштували. У ньому, за словами заступника директора Владислава Дубчака, створили умови для проведення операцій і реанімації хворих.
"В укритті є і технічна вода, і питна вода в каністрах, є санвузол. У березні минулого року (2022 року – ред.) в укритті вже була реанімація, був підведений кисень та електрика. Тут автономне місце", – говорить Владислав Дубчак.
Також у коментарі Суспільному начальник міського управління цивільного захисту населення Микола Дідківський розповів, що у дитячій міській лікарні облаштували сховище, а у поліклініці – найпростіше укриття.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube