20 травня у Житомирі до річниці виходу українських військових із "Азовсталі" презентували тематичну виставку "Вірити, чекати, любити". Експозиція складається з двох десятків портретів – на них військові, які захищали "Азовсталь", їхні дружини, діти, матері, родичі. А також рідні тих військових, які загинули або перебувають у російському полоні.
Виставку розгорнули у середмісті Житомира. Приурочена вона до річниці виходу українських військових із "Азовсталі".
За словами керівниці міського управління у справах сім’ї молоді та спорту Ірини Ковальчук, виставка є інтерактивною та мобільною. 20 світлин із обличчями реальних людей переглянули у багатьох містах України.
"Ця виставка була розроблена спільно з Асоціацією захисників "Азовсталі" – в експозиції представлені світлини військових, які захищали "Азовсталь", а також їхні дружини, діти, матері, родичі. Є рідні військових, які загинули, та тих військових, які ще досі у російському полоні. Виставка присвячена саме ці тематиці. У такий спосіб ми привертаємо увагу до цієї теми, аби всі ми не забували, максимально вболівали і робили все від нас залежне, щоб визволити наших військових із полону. Ця виставка пів року одночасно проходить в різних містах України. І ось сьогодні в Житомирі ми її розгорнули", – розповіла Ірина Ковальчук.
Переглянути виставку усі охочі можуть у будівлі міської ради – експозицію перенесли на перший поверх приміщення.
Що відомо про захисників "Азовсталі"
20 травня, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.
Міністерство оборони України заявило, що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.
Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.
У російський полон також потрапив і захисник "Азовсталі" з Житомирщини – уродженець Малина Дмитро Козацький.
21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя, зокрема 108 військових "Азову". Їх обміняли на кума президента РФ Віктора Медведчука. В числі звільнениз з полону був також Дмитро Козацький.
Черговий обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 26 квітня. Вдалося повернути 44 людини, серед них, зокрема, оборонці Маріуполя.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube