Першого травня на Меморіалі Слави у Радомишльській громаді на стелі, де раніше був знак радянського ордену "Перемога", встановили гранітний тризуб. Інформацію про це опублікувала на своїй сторінці у мережі Facebook Радомишльська міська рада. У коментарі Суспільному начальниця відділу культури та туризму Радомишльської громади Ірина Жарук розповіла, що тризуб виготовили коштом місцевих меценатів.
За її словами, рішення про демонтаж радянської символіки на Меморіалі Слави у громаді прийняли у травні 2022 року.
"Демонтаж радянської символіки провели у тому ж таки 2022 році, а вже цьогоріч коштом меценатів було виготовлено і першого травня встановлено на стелу Державний Герб України. Ініціатори та меценати – ціла когорта наших патріотично налаштованих земляків. Серед них і волонтери, і місцеві підприємці, й інші небайдужі люди, які попросили не називати їхні імена. Для них, як і для всіх жителів громади, Меморіал Слави, де ми встановили гранітний тризуб, це дуже важливе і знакове місце. 14 жовтня 2022 року там було відкрито Алею пам'яті Героїв, загиблих у війні з Росією. Зараз там поховані сорок наших земляків, які загинули, боронячи кордони нашої держави", – каже Ірина Жарук.
На майбутнє у громаді планують спорудити на цьому місці повноцінний меморіальний комплекс.
"Зараз там стоять тимчасові банери зі світлинами наших Героїв і майорять сорок синьо-жовтих прапорів. Та ми хочемо, щоб це був справжній стаціонарний меморіальний комплекс. У нас є бачення, є план роботи, але поки йде війна, діє заборона на капітальні видатки, тому будемо робити все поступово власними силами. Ми маємо попередню згоду на допомогу від наших меценатів щодо подальшого облаштування території комплексу, але все це буде виконуватися по мірі можливостей. Крім того, зараз також працюємо над тим, щоб демонтувати решту радянської символіки, яка позалишалася в населених пунктах нашої громади", – розповіла Ірина Жарук.
Що відомо
- У День захисників та захисниць України в Радомишлі на Житомирщині відкрили Алею Слави з портретами земляків, які загинули у війні з Росією, починаючи з 2014 року.
Читайте також
- Допомога з-за кордону: жителі німецького міста Ліндлар передали Радомишльській громаді автобуси та генератори.
- Сітки та кікімори: як волонтери Радомишля на Житомирщині допомагають військовим ЗСУ.
- Діти для ЗСУ: як з початку повномасштабної війни діти Житомирщини допомагають військовим.
- Жителі Радомишльської громади зібрали гроші та передали на фронт два тепловізори для воїнів ЗСУ.
- П’ять проєктів Житомирщини пройшли технічний відбір Українського культурного фонду. Один з проєктів, "Спадок нащадкам", реалізовує Радомишльська громада.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: