Третього березня наречена оборонця "Азовсталі" Миколи Куща на позивний "Фрост" Ольга Малюченко приїхала у справах до Житомира, погодившись поспілкуватися із журналістами Суспільного. Кореспондентам Ольга розповіла, як шукала Миколу після того, як він потрапив у полон; про його повернення на військову службу та про спільну справу, яку вони почали під час реабілітації.
За її словами, рішення нареченого повернутися після полону на службу до збройних сил її не здивувало. Говорить, що Микола Кущ добре себе почуває та не скаржиться на здоров’я. Нині знову став на оборону України та виконує свій військовий обов’язок.
"Микола мені від початку сказав, що боротиметься до останнього. Він це робить з 18 років і тому це його рішення було досить очікуваним", – каже Ольга Малюченко.
Зв’язок з Миколою Ольга втратила 16 травня 2022 року. Того дня оборонці залишили Азовсталь. Дівчина з рідними азовців одразу розпочала пошуки.
"Я пам’ятаю той час, коли ми почали з жінками шукати одна одну через соцмережі. Записувати відео, монтували. Гріх скаржитися, що ми відчували в ті дні, бо по факту те, що тоді відчували хлопці, взагалі не описати. Я згадую, як ми виходили в Києві, в Полтаві – це були мирні акції на підтримку хлопців", – пригадує наречена звільненого азовця.
Ольга Малюченко розповідає, що новина про те, що Микола в полоні, стала неочікуваною та водночас страшною, адже попереду була невідомість.
"Коли Микола був в полоні, не було жодної звістки, – ділиться наречена "Фроста". – Я пам’ятаю останні розмови з Азовсталі, коли він був дуже мотивований та всі хлопці казали, що вони будуть стояти і боротися до останнього. Я розуміла, що обмін можливий. Хлопці були без зв’язку, ми не знали взагалі де вони знаходяться, чим харчуються. Це дуже страшно. І постійно боїшся, щоб це не повторилося".
21 вересня Україна повернула додому 215 захисників, серед яких 108 – бійці полку "Азов".
"Я пам’ятаю, за декілька днів як Миколу обміняли, я вирішила малювати картини про ті події, які ми пережили з ним за цей рік. Мені здавалося, чим швидше я закінчу малювати картини, тим швидше він повернеться. І коли він зателефонував, я якраз закінчувала останню картину. Телефонував незнайомий номер і я якось відчула, що це був він. Коля казав, що чули всі, як я кричала та раділа. А на наступний ранок ми вже зустрілися. Я до нього приїхала. Ця зустріч була, як другий день народження Миколи", – згадує Ольга Малюченко.
Також Ольга говорить, що після повернення Миколи з полону помітила зміни в його характері.
"Людина дуже змінилася та подорослішала, щоб не сказати постаріла. Але я не скажу, що він був замкнутий в собі – він ділився своїми переживаннями. Коли Коля проходив реабілітацію я увесь час була з ним. І в принципі увесь час, поки він не повернувся на військову службу. Ми постійно бачилися та навіть жили разом. От у хлопців трішки в психології лишилася така, як невиконана місія, що Маріуполь не деблокували і не було військового рішення. Я думаю, що це також вплинуло на їхній психологічний стан", – каже наречена Миколи Куща.
Поки "Фрост" знову захищає країну його наречена чекає перемоги, аби повернутися до мирного життя з Миколою та одружитися.
"Раніше кожна хвилина проведена з Колею була щасливою, а зараз тим більше. Я чекаю перемоги, щоб наше життя стало, як раніше, аби не було постійних розмов і переживань про те, що болить, щоб він міг спокійно видихнути, а я біля нього могла видихнути, щоб ми могли поїхати в Карпати, щоб я могла нарешті вдягнути вишиванку і ми змогли одружитися в мирний час, а не робити це зараз", – говорить Ольга Малюченко.
Впродовж чотирьох місяців реабілітації Миколи, наречені започаткували власну справу – виготовляють одяг та тематичні гумові патчі. Зараз Микола повернувся на військову службу, а Ольга продовжує громадську роботу та чекає нареченого.
Що відомо
- Командир "Азову" Денис Прокопенко увечері 16 травня записав нове звернення. Він повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
- Поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
- Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
- Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо.
- "Вони виконали нереальну місію, якої світ ще не бачив" — наречена захисника "Азовсталі" на позивний "Фрост".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: