У Житомирі у кінотеатрі "Україна" показали повнометражний документальний фільм "Ефект присутності", знятий військовими кореспондентами центральної телерадіостудії Міністерства оборони України. Житомир став другим містом після Києва, де відбулася презентація фільму. Про це розповів Суспільному автор сценарію та режисер фільму Василь Соловій.
За його словами, у кінострічку зібрали архівне відео та розповіді учасників подій, які відбуваються під час повномасштабного російського вторгнення. Фільм присвячений пам’яті військового журналіста майора Олексія Чубашева, який загинув 10 червня 2022 року у Сєвєродонецьку на Луганщині. За словами режисера, у фільмі вперше ексклюзивно демонструються кадри з того бою, в якому загинув Олексій.
"Це фільм про те, як побачили рік повномасштабного російського вторгнення військові журналісти, починаючи від перших боїв за Київ в селі Мощун, і закінчуючи, власне, зимовими подіями на Донбасі. Тут є достатньо жорсткі кадри про Бучу. Тут є розстріл людей на Краматорському залізничному вокзалі", – каже Василь Соловій.
Олександр Соловій – військовий кореспондент і відеооператор. Розповідає, фільмувати війну розпочав із першого дня російського вторгнення. Найбільше запам’ятав Бучу, куди їхня знімальна група вирушила у складі спецпризначенців відразу після деокупації містечка.
"У Бучі вражало все, – каже Олександр Соловій. – Вражало своїм цинізмом. Насамперед, те, що ти йдеш вулицею і дивишся, що там на кожні сто метрів більше двадцяти загиблих людей. І це цивільні люди, прості жителі містечка. З-поміж них – було тіло людини, яка лежала біля велосипеда, яка просто їхала по хліб чи іншими продуктами на велосипеді. І її просто так розстріляли. Знімаєш, дивишся, а там лежить вбита жінка із червоним манікюром. Її фото тоді облетіло світ. Ти знімаєш це і розумієш, що її вбили російські військові ні за що, вона не становила для них жодної загрози".
У стрічку також увійшли історії, які фільмував військовий кореспондент Єгор Трошкін. За його словами, це було, здебільшого, на Донбасі.
"У фільмі також ми розповідаємо про той день, коли російські війська ракетами обстріляли Краматорський вокзал, де загинуло понад тридцять людей. Це було 8 квітня 2022 року. Мені вдалося бути на місці події через хвилин двадцять після того, як це сталося. Я бачив цю сумну картину із масовою загибеллю ні в чому не винних людей. І фільмував це. Люди просто чекали евакуаційний потяг. Там не було чоловіків. Там були жінки, діти, люди старшого віку", – розповів Єгор Трошин.
За його словами, перевага українських військових кореспондентів перед російськими у тому, що українські показують правду.
"Всі вже й так знають, що російські військкори – це пропагандисти. І війну вони показують спотвореною. Тільки ліниві їх не ловили на брехні. А сила наших військових журналістів та й усіх українських журналістів – розказувати і показувати правду про війну. Про війну, якою вона є. Ми чесні перед суспільством. І нам нема чого боятися", – сказав Єгор Трошин.
Автори готують версію кінострічки для показу на телебаченні. Стрічка також можна буде переглянути на ютуб-каналі військового телебачення України.
Читайте також
- Підлітків використовують, аби дестабілізувати ситуацію в Україні – поліція Житомирщини. Що відомо про акції з метою дестабілізації ситуації в країні за участі молоді.
- Допомога ЗСУ: чотирирічний Матвій із Житомира продав свою картину на аукціоні, а виручені гроші передав військовим.
- Переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2023" визначили на Житомирщині.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: