У Звягелі 25 лютого попрощалися із завідувачкою Літературно-меморіального музею Лесі Українки, заслуженою працівницею культури України, дослідницею творчості Лесі Українки Вірою Римською.
Віра Римська працювала в музеї Лесі Українки 60 років, з них 55 – директоркою.
У музеї Лесі Українки Віра Римська спочатку працювала бібліотекарем, трохи згодом стала його директоркою. Дослідження творчості поетеси Віра Омелянівна починала з нуля – використовувала нотатки Олени Пчілки з яких дізнавалася – де стояла Лесина колиска і як були розташовані кімнати. Віра Римська встановила контакти з родичами Лесі Українки, що проживають за кордоном. У результаті цієї дружби в експозиції музею з'явилися особисті речі поетеси та її рідних людей. Серед них – дитяча іграшка родини Косачів, Лесина хустка та скатертина, яку вона вишила.
"Ми асоціювали Віру Омелянівну, як Лесю Українку, – говорить Звягельський міський голова Микола Боровець. – Її поведінка, скромність, духовність, відкритість, енергія були прообразом, який ми бачили. Для мене вона була живою Лесею Українкою з якою спілкуєшся, знаєш і бачиш. Несла з собою духовно-моральний, етичний стан, який був у Лесі Українки і який вона представляла в музеї".
Очільниця Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь каже, що не уявляє музей без Віри Римської.
"Сьогодні я мала бути тут, як письменниця та виступати на плеяді "Паростки Лесиного краю". Але ми вирішили скасувати багаторічний захід, який майже щороку проходив саме в День народження Лесі Українки. І я навіть не уявляю, як він зараз буде проходити без Віри Омелянівни. Це велика втрата для Житомирщини і для людей, які її знали. Вона була і науковцем, і керівником, і жінкою, яка заслуговувала на визнання", – говорить Світлана Гресь.
Письменник, лауреат премії імені Лесі Українки Микола Радиця приїхав з міста Хмельницького. Розповідає, що 10 років знайомства з Вірою Римською надихали його на творчість.
"Сьогодні в такий символічний день – День української жінки та День народження Лесі Українки я думаю, що Господь прийме її душу і вони зустрінуться з поетесою. Їм буде про що поговорити, тому що Віра Омелянівна все своє життя присвятила Лесі Українці", – каже Микола Радиця.
Родичі Лесі Українки до теперішнього часу приїжджали на міжнародне літературно-мистецьке свято "Лесині джерела", щоб подякувати Вірі Римський, яка протягом багатьох років, кожного дня, розповідала світові про те, як жила і творила її Леся.
Прощання з Вірою Римською відбулося в День народження Л.
Читайте також
- У Житомирі відкрили ювілейну виставку художника Валерія Кулавіна.
- На Житомирщині бабусі пошили півтори тисячі подушок для військових.
- За 24 години організували цілодобову роботу всіх лікарів – лікарі Народицької лікарні про роботу в умовах війни.
- "Ми стаємо сильнішими, але, на жаль, і втрачаємо найкрутіших" – офіцер ЗСУ з Житомира Леонід Мацієвський.
- На Житомирщині знайшли тіло людини: поліція встановлює особу померлого.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: