У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25

У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25

У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25
. Житомирський ліцей №25. Житомир, 12 січня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Депутати на найближчій сесії Житомирської міськради розглядатимуть питання щодо виділення грошей на демонтаж будівлі ліцею №25, розбомбленого армією РФ на початку березня 2022 року. Про це першого лютого на засіданні виконкому сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Про намір демонтувати будівлю ліцею міський голова оголосив після виступу заступниці керівника міського департаменту освіти Світлани Ковтуненко. На розгляд виконкому винесли питання про списання матеріальних цінностей ліцею №25.

"Ми просимо списати матеріальні цінності ліцею №25: в основному, це комп'ютерна техніка. Навіть та комп'ютерна техніка, яку ми вивезли, вона не підлягає відновленню, тому її треба списати. У переліку також обладнання для кабінетів, якого також уже немає. Це кабінети фізики, хімії, біології і STEAM-лабораторія, яка також повністю вся зруйнована. Крім того, є обладнання зі спортзали і всі демонстраційні набори, які були перелічені в документах. Тому просимо дати дозвіл на списання. Все те, що списується, його вже немає – воно залишилося на будівлі, яка є. Це не всі засоби – ті, що залишилися, їх використовують у ліцеї №25 або ж в інших закладах, куди їх передали. А ми зараз говоримо про ті, які ми не змогли взяти зі зруйнованої будівлі. Є багато меблів, які ми забрали – ми їх не списуємо", – сказала Світлана Ковтуненко.

Виконком це рішення підтримав, а Сергій Сухомлин додав, що питаня про виділення грошей на демонтаж будівлі ліцею винесуть на найближчу сесію.

"По ліцею №25 було багато запитань, в тому числі, з приводу того, коли ми зможемо його демонтувати. Ми чекали, що, може, держава дасть гроші, бо держава давала цільові кошти на проведення таких робіт, і область навіть зробила проєктну документацію, провела тендер на роботи. Але ми розуміємо, яка сьогодні ситуація з державними фінансами, тому на найближчій сесії ми виділяємо гроші, проводимо тендер і фактично демонтуємо ліцей №25", – сказав Житомирський міський голова.

Що відомо

  • Зранку четвертого березня міський голова Житомира Сергій Сухомлин під час прямого ефіру на своїй сторінці у мережі Facebook сказав, що авіаудару зазнала одну зі шкіл міста. З'ясувалося, що мова йде про ліцей №25. Як ліцей виглядав після авіаудару — у відео Суспільного.
  • Згодом росЗМІ використали фото розбомленого житомирського ліцею у якості ілюстрації в статті про руйнування будинку у Маріуполі.
  • Зранку 19 березня у Житомирі територію розбомбленого ліцею прийшли прибирати комунальники, а також вчителі, батьки учнів та самі учні.
  • Паралельно тривали пошуки приміщення, де у новому навчальному році вчитимуться учні ліцею №25. Наприкінці травня стало відомо, що учні старших та молодших класів ліцею вчитимуться в окремих приміщеннях.
  • 11 травня у ліцеї провели символічний останній дзвінок — близько пів сотні батьків, вчителів та випускників навчального закладу зібралися на території, аби попрощатися зі зруйнованою внаслідок ракетного удару будівлею навчального закладу.
  • У Житомирі на Михайлівській провели благодійну акцію "Віват, ліцей 25". Більше ста людей стали її учасниками.
  • 25 тисяч для ліцею №25 – у Житомирі відзвітували, скільки грошей зібрали на відновлення розбомбленого ліцею.
  • 12 січня у Житомирі підписали меморандум про нову концепцію освітніх програм для зруйнованого росіянами ліцею №25.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок