Традиційний фольклорний фестиваль колядок і щедрівок "Янголи віншують" в Житомирі. Що нового в цьому році

Традиційний фольклорний фестиваль колядок і щедрівок "Янголи віншують" в Житомирі. Що нового в цьому році

Традиційний фольклорний фестиваль колядок і щедрівок "Янголи віншують" в Житомирі. Що нового в цьому році
. Фестиваль "Янголи віншують". Житомир, січень 2023 року. Фото надане Ангеліною Нестеровою

Восьмого січня в Житомирі стартує VІІІ обласний фольклорний фестиваль колядок і щедрівок "Янголи віншують". В цьому році долучитися до нього можна вподовж всіх днів фестивалю, розповіли в етері Українського радіо Житомир засновниця фестивалю "Янголи віншують" фольклористка Ангеліна Нестерова та співорганізатор, голова ГО "Цілком природно" Ілля Грицанюк.

Традиційний фольклорний фестиваль колядок "Янголи віншують" стартує в Житомирі. Що нового в цьому році
Організатори фестивалю "Янголи віншують" на етері Українського радіо Житомир. 3 січня 2023 року. Фото: Наталка Кулініч для Суспільне Житомир

На відміну від першого фестивалю, що тривав трохи більше години в Михайлівському соборі Житомира, цьогорічний матиме кілька локацій та відбуватиметься впродовж восьми днів, з 8 по 15 січня, каже Ангеліна Нестерова. Новинкою цього року стане можливість впродовж цілого тижня долучитися до колядування у сучасному форматі, подивитися різдвяне кіно, придбати твори народних майстрів і багато чого іншого, зокрема, у "Навколокультурному просторі". За словами засновниці, окрім житомирських колективів, зокрема зразкового фольклорного гурту "Джерельце", вже підтвердили свою участь колектив "Зернятко" з Андрушівки і "Мальва" зі Звягеля.

"Я взагалі зорієнтована на дітей, чесно кажучи, і дорослих ми запрошували як зразок, – каже Ангеліна Нестерова. – Щоб на прикладі дорослих колективів з області дивилися і вчилися тій Коляді давній-прадавній, щоб переймали досвід. З дорослих, я думаю, з Радомишля приїде Волівач, майстер і кобзар. І можливо вони приїдуть дуетом чи тріо. Дорослих, відверто кажучи, можу запрошувати в тому випадку, коли маю змогу знайти спонсора і оплатити дорогу. Оскільки зрозуміло, що зараз не той час, щоб просити грошей на оплату дороги, то я дуже скромно ставлюся до запрошення людей, які би мали взяти участь у фестивалі".

За словами організаторки, учасники фестивалю планують свої виступи з колядками та щедрівками в храмах Православної церкви України, в Українській греко-католицькій церкві і в Римо-католицькому костелі Житомира.

Також впродовж всіх днів фестивалю на подвір’ї "Навколокультурного простору" після 14.00 різні активності, каже співорганізатор Ілля Грицанюк.

"Буде перегляд різдвяного кіно і етнодиско – це коли традиції поєднуються із сучасними технічними можливостями. Якщо раптом стане ну дуже холодно, у нас є приміщення, де можна буде зігрітися, або й перенести кінопоказ та етнодиско в будівлю. Також працюватимуть фотозони", – розповів Ілля Грицанюк.

Традиційний фольклорний фестиваль колядок "Янголи віншують" стартує в Житомирі. Що нового в цьому році
Фольклорний фестиваль колядок "Янголи віншують" пройде в Житомирі з 8 по 15 січня. Житомир, січень 2023 року. Фото: Фейсбук "Навколокультурного простору"

Учасниками фестивалю можуть стати як професійні, так і аматорські етнографічні колективи, дитячі театральні та вокальні студії, індивідуальні виконавці. На фестивалі учасники можуть презентувати традиційні та сучасні колядки і щедрівки, відтворити театралізоване дійство – вертеп або водіння кози, виконати авторську різдвяну колядку, щедрівку чи пісню, присвячену Різдву, Новому року, українським звичаям.

Зі слів Іллі Грицанюка, участь у фестивалі безкоштовна, а для усіх учасників організатори спільно з волонтерським штабом Житомира готують солодкі подарунки.

Зареєструватися на участь у фестивалі можна тут.

Кожен виступ зніматиметься на камеру і буде у вільному доступі на сторінці ГО "Цілком природно" в мережі Facebook.

Ще по темі

  • На обласний фестиваль колядок в 2020 році до Житомира приїхали 300 представників народної творчості.
  • Обласний фестиваль-конкурс обрядового піснеспіву до свят зимового циклу вперше провели на Житомирщині.

Читайте також

  • Нічні різдвяні богослужіння для громадян в храмах Житомирщини не заплановані.
  • Окопні свічки, маскувальні сітки, їжу готують і передають військовим волонтерки з селища Новогуйвинське на Житомирщині.
  • Педагоги Довбиської спеціалізованої школи-інтернату досі не отримали зарплату за три останні місяці 2022 року.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок