Верховний Суд підтримав позицію щодо незаконності передачі палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП

Верховний Суд підтримав позицію щодо незаконності передачі палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП

Верховний Суд підтримав позицію щодо незаконності передачі палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП
. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Верховний Суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі пам'ятки архітектури – палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП. Про це 2 грудня Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, 30 листопада Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Житомирської обласної прокуратури про скасування рішень суду першої та апеляційної інстанцій, якими відмовлено прокуратурі у задоволенні позовних вимог щодо повернення до державної власності колишнього маєтку Терещенка, що у селі Червоне Житомирського (раніше Андрушівський) району.

"Наразі справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду та прийняття законного рішення на захист державних інтересів, – каже Тетяна Гоша. – Раніше Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенка. Зокрема, будівлю палацу та частину прилеглої території відкрите акціонерне товариство, на балансі якого перебувала нерухомість, безкоштовно передало у користування, а згодом у приватну власність. Потім, поза волею держави, без погодження уповноваженого державного органу – Міністерства освіти та науки України та органу культурної спадщини, право власності на архітектурну пам'ятку площею понад 4,4 тисячі квадратних метрів набула релігійна установа Житомирської єпархії УПЦ МП".

За словами Тетяни Гоші, у серпні 2021 року Бердичівська окружна прокуратура звернулася до суду з відповідними позовними вимогами, зокрема, про повернення втраченої нерухомості державі.

"Усі судові рішення про відмову прокуратура поетапно оскаржувала, дійшовши до Верховного Суду", – розповілаТетяна Гоша.

Що відомо

  • Маєток-садиба, побудований у 1851 році, є об'єктом культурної спадщини Житомирщини, викликає туристичний інтерес та офіційно перебуває на обліку і під охороною як пам'ятка архітектури місцевого значення.
  • На Житомирщині намагаються повернути замок Грохольських-Терещенків у власність громади.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок